Przypominamy, że w najbliższych dniach z powodu prac budowlanych wejście do Biblioteki Raczyńskich możliwe jest tylko przez bramę od pl. Wolności – wejściem dla niepełnosprawnych, a do Biblioteki dla dzieci przez Galerię Atanazego (naprzeciwko szatni).
Szczegóły najbliższych wydarzeń:
7 marca (sobota) godz. 12.00, Galeria Atanazego. Czytaty 4 łapy… i w puszczy.
Cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, którym książki otwierają wyobraźnię powraca! W tym roku przewodnikiem po świecie przyrody, techniki i sztuki będzie cyfra 4, bo to już czwarta edycja CZYTATÓW. Na początek 4 łapy i spotkanie z leśnikami, którzy opowiedzą o polskiej puszczy, zamieszkujących ją zwierzętach oraz ich przygotowaniach do wiosny.
7 marca (sobota) godz. 13.00, Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84. Powtórka przed… – zajęcia dla maturzystów: Tendencje literackie w dwudziestoleciu międzywojennym.
Matura zbliża się wielkimi krokami. Wszystkich maturzystów, którzy mają już dosyć przeglądania podręczników zapraszamy na cykl spotkań, dzięki którym usystematyzują swoją wiedzę z języka polskiego. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Witczak. Zapisy: muzeumhs@bracz.edu.pl lub rezerwacja.muzeumhs@bracz.edu.pl, telefoniczne: 61 852 89 71. Wykład jest częścią bezpłatnego zwiedzania muzeum w ramach biletu „wstęp wolny”.
9 marca (poniedziałek) godz. 18.00, Galeria Atanazego. W świecie irlandzkich noblistów.
Razem z Fundacją Kultury Irlandzkiej zapraszamy na spotkanie z twórczością Samuela Becketta, Williama Butlera Yeatsa, George’a Bernarda Shawa i Seamusa Heaneya. W programie prezentacja multimedialna poświęcona pisarzom oraz czytanie fragmentów utworów irlandzkich noblistów w wykonaniu aktora Teatru Nowego Michała Kocurka.
10 marca (wtorek) godz. 18.00 Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, ul. Wroniecka 14. Opowieści o znanych i nieznanych Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej.
Gościem spotkania będzie Katarzyna Węglicka, autorka książek o historii, sztuce i ludziach dawnych Kresów m.in. „Polskie kresy literackie”, „Moja Litwa. Gawędy kresowe”. Fragmenty utworów przeczyta aktorka Katarzyna Węglicka.
14 marca (sobota) godz. 11.00, Biblioteka dla dzieci. Rodzinne czytanie „Pan Kuleczka”.
Książki Wojciecha Widłaka znajdują się wśród tych najchętniej wypożyczanych przez naszych czytelników. Opowieści o Panu Kuleczce, psie Pypciu, kaczce Katastrofie i musze Bzyk-Bzyk są doskonałą propozycją dla małych marzycieli i myślicieli. Na spotkanie z pełnymi ciepła i sprzyjającymi refleksji opowieściami zapraszają aktorzy asz.teatru.
14 marca 2020 (sobota), godz. 12.00, Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a. Spotkanie z Emilią Kiereś.
Emilia Kiereś jest pisarką, tłumaczka i ilustratorką, a jej twórczość jest doceniana przez czytelników oraz krytyków literackich. Spotkanie w Filii Naramowickiej będzie poświęcone „Przepowiedni”, najnowszej książce, która ukazuje się 6 marca.
14 marca (sobota) godz. 13.00, Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84. Powtórka przed… – zajęcia dla maturzystów: Wokół wojny i Holokaustu.
Kolejne zajęcia dla maturzystów dotyczyć będą literatury wojny i okupacji. Podczas spotkania uczestnicy usystematyzują wiedzę o twórcach i najważniejszych utworach tego okresu oraz dowiedzą się więcej o literaturze lagrowej i łagrowej oraz motywie zagłady. Zajęcia poprowadzi Emilia Słomińska. Zapisy: muzeumhs@bracz.edu.pl lub rezerwacja.muzeumhs@bracz.edu.pl, telefoniczne: 61 852 89 71. Wykład jest częścią bezpłatnego zwiedzania muzeum w ramach biletu „wstęp wolny”.
Dodaj komentarz