Nie czekaj. Daj swojej wizji głos

Gdy przewodnicząca Ursula von der Leyen ogłosiła rok 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, chciała, aby Europa uważnie słuchała młodych ludzi, żeby lepiej kształtować Unię Europejską. Zgodnie z ich oczekiwaniami.

W tym celu Komisja Europejska wprowadziła nową interaktywną platformę cyfrową 3D „Daj swojej wizji głos” jako centralny element Europejskiego Roku Młodzieży. Młodzi Europejczycy mogą nagrać na niej swoje osobiste i unikalne przesłanie.

Celem platformy „Daj swojej wizji głos” jest umożliwienie młodym Europejczykom ze wszystkich środowisk i zakątków kontynentu wyrażenia własnej wizji przyszłości. Począwszy od kwestii zatrudnienia, integracji, pokoju i bezpieczeństwa, po zmiany klimatyczne, edukację, zdrowie psychiczne i wiele innych.

Platforma została opracowana w taki sposób, aby można było przekazać każdą wiadomość we wszystkich oficjalnych językach UE (a także w języku norweskim, tureckim, serbskim, macedońskim i islandzkim). Po dodaniu, każdy głos generuje własną, unikalną falę 3D, która łączy się ze wszystkimi pozostałymi nagraniami na platformie i pozwala każdemu na odsłuchanie dowolnej wypowiedzi, w dowolnym języku, na dowolnym urządzeniu i w dowolnej chwili.

W ramach nadchodzących wydarzeń odbędą się między innymi:

• „Szkolenie Rozgrzewka EKS”, organizowane przez Europejski Korpus Solidarności, skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek instytucji, organizacji i placówek, które są zainteresowane goszczeniem lub wspieraniem wolontariuszy, a nie realizowały nigdy wcześniej projektów wolontariatu.

• „Webinarium Wolontariat i studia za granicą. Dlaczego warto wyjechać?”, organizowane przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska

• Spotkanie Sieci EuroPeers Polska organizowane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Sieć EuroPeers Polska to grupa młodych ludzi, którzy uczestniczyli w europejskich programach młodzieżowych, takich jak Erasmus+ lub Europejski Korpus Solidarności i chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami poprzez różnego rodzaju aktywne działania.

• Konferencja „Dzień Europejskich Perspektyw Młodych” organizowana przez Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie zorientowane jest na uzyskanie praktycznej wiedzy i inspiracji od osób związanych z UE, co jest szczególnie ważne w roku 2022 ogłoszonym jako Europejski Rok Młodzieży.

• Warsztat „Katalizator Rozwoju Firmy” organizowany przez Youth Business Poland – kompleksowy i innowacyjny projekt rozwoju i wsparcia początkujących firm w Polsce.

Koordynatorem Europejskiego Roku Młodzieży w Polsce jest Szymon Dziubicki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*