Biblioteka przestrzenią „Romantyczności”

Przed nami grudzień.   Przełom miesięcy będzie w Bibliotece Raczyńskich okazją do  połączenia listopadowej refleksji ze świątecznym oczekiwaniem.   

A zaczynamy podróżniczo – 28 listopada w poniedziałek o 17   w Filii 38 na Świcie gościć będziemy Arkadego Pawła Fiedlera, który opowie o swoich wyprawach maluchem przez świat.  W ten sam dzień (28.11. godz. 17)  czytelnicy Filii 8 na Dębcu spotkają się z Tomaszem Owsianym, który opowie o Filipinach.

W andrzejkowy wieczór, 29.11 o godz.17 Biblioteka dla dzieci wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej zapraszają na spotkanie Panteon irlandzkich stworzeń baśniowych.  Obiecujemy m. in.  opowieści o wróżkach skrzatach i olbrzymach. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy w filii:  filia11dz@bracz.edu.pl.

Listopad to czas wspomnień i często głębszej refleksji nad przeszłością. Podczas kolejnych Zapisków intymnych przypomnimy postać Marii Dulębianki.   Z  Karoliną Dzimirą-Zarzycką, autorką pierwszej biografii  malarki, działaczki społecznej i przyjaciółki Marii Konopnickiej,  29 listopada o 18 w sali 1 porozmawia Anna Borowiec.  Współorganizatorem spotkania jest Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział w Poznaniu.

Grudzień to ostatni miesiąc  Roku Polskiego Romantyzmu.  W czwartek 1 grudnia o godz. 20 Biblioteka stanie się przestrzenią spektaklu „Romantyczność” przygotowanego przez orkiestrę Arte dei Suonatori i zaproszonych artystów.  Bilety na koncert można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej i stronie https://ekobilet.pl/artedeisuonatori/romantycznosc-45468/497753-bilety-na-koncert i przed koncertem. W związku z nim, gmach główny Biblioteki (Wypożyczalnia, czytelnie, Filia sztuki, Biblioteka dla dzieci) będą czynne w godzinach 9.00-16.00.

W grudniowym i  mikołajkowym nastroju zapraszamy na Rodzinne czytanie z Asz.Teatrem w sobotę 3 grudnia godz. 12. A aktorzy przeczytają w Bibliotece dla dzieci  opowiadania i wiersze ze zbioru „Opowiadania wigilijne”.  Wstęp wolny.   W grudniu czekają nas także XXXIII Spotkanie z Arcydziełem (7.12 godz. 18),  Tradycyjny Klub Dyskusyjny o kolędowaniu (8.12 godz. 18)   spotkanie z Ewą Hoffman-Piotrowską o Chopinie (13.12),  wernisaż wystawy pokonkursowej IX edycji Konkursu na ekslibris (14.12, godz. 18 galeria Atanazego),  Strony Fotografii (14.12 godz. 18 Filia Sztuki) i spotkanie z Joanną Laprus, autorką książki „Słowiańskie rośliny czarowne” (15.12. godz. 18).

Szczegóły w kalendarium na stronie  http://www.bracz.edu.pl/events/2022-12/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*