Codziennie testy

Organizatorzy zbliżających się Igrzysk Olimpijskich przekazali informację, że wszyscy uczestniczacy w konkurencjach będą każdego dnia badani pod kątem zakażenia koronawirusem. Ma to zablokować możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się już za niespełna trzy miesiące. Tymczasem wciąż jest wiele niewiadomych z powodu niedawno ogłoszonego stanu wyjątkowego w stolicy Japonii oraz niechęci mieszkańców do organizacji tej światowej imprezy. Jednak przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach zapewnił, że ona się odbędzie. Organizatorzy, w ślad za tym, przekazali do wiadomości ekip zasady bezpieczeństwa. Są one ujęte w specjalnym podręczniku dla sportowców. W nim zapisane  jest między innymi:

  • Uczestnicy inni niż sportowcy będą musieli poddać się kwarantannie w miejscu zakwaterowania przez trzy dni po przybyciu do Japonii.
  • Kim są osoby „bliskiego kontaktu”? To osoby mające długotrwały kontakt (trwający 15 minut lub dłużej) z osobą, u której potwierdzono pozytywny wynik testu COVID-19, w promieniu jednego metra, bez maski na twarzy.
  • Sportowcy, którzy mieli bliski kontakt z zakażonym koronawirusem zostaną dopuszczeni do rywalizacji dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniku testu.
  • Wszyscy sportowcy będą codziennie testowani na obecność koronawirusa.
  • Zawodnicy posiłki będą mogli spożywać w tylko specjalnie wyznaczonych strefach.
  • Uczestnicy imprezy muszą wypełnić obowiązkowe pismo, które potwierdza, że będą przestrzegać zasad zawartych w tym podręczniku.

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*