Konkurs w czterech kategoriach

Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz jedenasty zachęcają młodych adeptów dziennikarstwa do wzięcia udziału w konkursie, który daje szansę na postawienie pierwszych kroków w świecie mediów. Zgłoszenia w 4 kategoriach można przesyłać do 11 marca, a na laureatów czeka pula nagród w wysokości 4 tysięcy złotych.

Nagroda Młodych Dziennikarzy to konkurs adresowany do osób zaczynających swoją drogę w zawodzie dziennikarza, które tworzą wyjątkowe inicjatywy i chcą podzielić się nimi z innymi.  Organizatorzy stawiają na nagradzanie jakościowych, debiutanckich materiałów, wpieranie wartościowych przedsięwzięć i odkrywanie dziennikarskich talentów.

Zgłoszenia do konkursu o Nagrodę Młodych Dziennikarzy można przesyłać w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż po debiucie im. Pawła Migasa i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego. Prace można przesyłać do 11 marca.

Konkurs wiąże się z wyjątkowymi patronami. Inicjatywa powstała po tragicznej śmierci Bartka Zdunka – utalentowanego studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Nie zdążył on podzielić się swoją twórczością ze światem, jednakże została ona opublikowana pośmiertnie w zbiorze pt. „W cieniu ciszy”. Patronem kategorii „Reportaż – po debiucie” jest Paweł Migas – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, który po studiach nawiązał współpracę z „Gościem Niedzielnym”. Cechował się niezwykłym oddaniem pracy, uczynnością oraz pogodą ducha, zmarł nagle w młodym wieku po krótkiej chorobie. Najmłodszej z kategorii, jaką są „Młodzi Twórcy Filmowi”, patronuje ks. prof. Andrzej Baczyński – jeden ze współtwórców dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJPII, założyciel Redakcji Katolickiej TVP, wychowawca wielu wybitnych dziennikarzy i filmowców.

XI edycji towarzyszy również wyjątkowy cykl webinarów, w którym o swoich dziennikarskich doświadczeniach opowiadają osobistości ze świata mediów. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić młodych ludzi do poznania dziennikarskiego świata, przekazać ważne rady, które przydadzą się w przyszłej profesji, a także poszerzyć medialne horyzonty. Webinary odbywają się na Facebooku Nagrody Młodych Dziennikarzy co 2 tygodnie – w środy. Stanowią świetną okazję, by nie tylko posłuchać interesujących rozmów, ale także zadać pytania.

Regulamin oraz wszelkie informacje o konkursie znaleźć można na stronie: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz na profilu Nagrody Młodych Dziennikarzy na Facebooku: https://www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy/, Instagramie – https://www.instagram.com/nagrodamlodychdziennikarzy/?hl=pl oraz Twitterze – @DziennikarzeM.

Organizatorami są: Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja „Gościa Niedzielnego” oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*