Nowy rok to także nowe cykle…

…w Bibliotece Raczyńskich. We wtorek rozpoczynamy Czytanie przestrzeni, czyli cykl spotkań o architekturze. Pierwsze spotkanie, 10 stycznia o 18, w Filii Sztuki, będzie dotyczyć architektury Biblioteki. Spotkania poprowadzi  Natalia Raczkowska. Wielbicieli tajemnic zawodowych zapraszamy w czwartek 12 stycznia o 18 na kolejne spotkanie cyklu Sztuk-mistrze. Tym razem o swojej pracy opowie Kinga Sibilska z Muzeum Narodowego w Poznaniu. Czym zajmuje się muzealnik?  Co można wyczytać z obrazu? Jak tworzy się scenariusz wystawy? Tego dowiemy się w Filii Sztuki. 

W styczniu powróci też lubiany cykl Wtorek dla seniora. Jego forma uległa pewnej zmianie i teraz zapraszać będziemy na spotkania  z literaturą, poezją,  ziołami, a także na treningi pamięci. Pierwsze spotkanie 17 stycznia o 16 poświęcone będzie pamiętnikom i pisaniu. O tym, czy warto spisywać wspomnienia i jak to robić opowie Maria Zboralska, której wywiad-rzeka z prof. Stanisławem Grygielem pt. „Żyć znaczy filozofować” otrzymał nagrodę Książki Historycznej Roku w kategorii najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku.  Bardzo ciekawym uzupełnieniem  tematu będzie spotkanie o pamiętnikach niemieckich nastolatków, którzy prowadzili swoje zapiski w latach 1859-1860. Na to spotkanie zapraszamy, wraz z Wydawnictwem Miejskim Posnania, 17 stycznia o 17.15 do sali 1.   

Kolejny rok spotkań autorskich w Bibliotece Raczyńskich otworzymy 18 stycznia (środa) o 18  rozmową z Marcelem Woźniakiem o jego dwóch książkach pisanych metodą reporterską „Egzekutor” i „Rzeźnik z Lyonu”. Podczas rozmowy, którą poprowadzi Kalina Olejniczak, będzie mowa m. in. o zbieraniu materiałów do powieści  we  Lwowie, Drohobyczu, Lyonie i Amsterdamie.

Więcej informacji na temat wydarzeń w styczniu w naszym kalendarium, http://www.bracz.edu.pl/events/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*