Tylko rok do stu lat

Są jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Powstały w 1921 roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie przez lata jedna z ikon miasta. Za kilkanaście dni (28 maja) przypadać będzie 99. rocznica otwarcia I Targu Poznańskiego. Było to spore wydarzenie krajowej. Po sześciu latach targi wchodzą już w skład Światowego Zrzeszenia Przemysłu Targowego. W 1929 roku Powszechna Wystawa Krajowa, zorganizowana z inicjatywy prezydenta Poznania, Cyryla Ratajskiego, prezentuje gospodarczy i kulturalny dorobek naszego kraju. Ekspozycja urządzona na powierzchni 65 hektarów przyciąga 4,5 miliona zwiedzających.

W latach trzydziestych targi wybijają się na 4. miejsce w Europie jako organizator międzynarodowych wydarzeń handlowych w Europie. Duży to splendor dla miasta. Pierwsze po II wojnie światowej targi odbywają się w 1947 roku. Od pięciu lat MTP w stu procentach są własnością miasta. W kalendarium wystaw i salonów nowe propozycje. W terenach otwartych i w pawilonach wiele sie dzieje. Dość powiedzieć, że w samym wrześniu planuje się 14 wydarzeń. Systematycznie modernizowane są kolejne pawilony, prowadzone inwestycje.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA mają ugruntowaną pozycję na rynkach krajowym i międzynarodowym (nie tylko europejskim). Na zdjęciu: stoisko poznańskiej Fabryki Okien i Drzwi MIROX, nagrodzonej Złotym Medalem 2019.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*