„Win win” w Telewizji Polskiej

Najdłużej emitowany teleturniej w Polsce – „Jeden z dziesięciu” nadawany nieprzerwanie od 1994 roku w TVP2 – od dzisiaj na antenie TVP1.

O zmianie poinformowano w niedzielnym wydaniu „Wiadomości”. Prowadząca je Danuta Hołecka dodała, że zmiana podyktowana jest wygodą widzów najnowszej telenoweli TVP – „Korony królów”. Pora emisji teleturnieju prowadzonego przez Tadeusza Sznuka  od poniedziałku do piątku pozostaje niezmienna – 18.55.

Prezes TVP, Jacek Kurski uzasadnia podjętą decyzję: – Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb Widzów o emisję teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na głównej antenie Telewizji Polskiej. Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleexpressu” do „Wiadomości”, a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach. Jednocześnie wzmocniliśmy w ostatnim czasie TVP2 o inny codzienny teleturniej – siedem razy w tygodniu nadajemy „Koło fortuny” – dedykowany klasycznej widowni Dwójki. Krótko mówiąc, mamy „win win” – coś zyskała Dwójka, zyskuje też Jedynka.

Fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP

Mikołaj Fiecek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*