Z Poznania Smartmirrors

Imagine Cup – największy na świecie konkurs technologiczny Microsoft – nabiera tempa. Polskie jury wyłoniło pięć najlepszych projektów w każdej z trzech kategorii konkursowych:Gry (Games), Innowacje (Innovation) oraz Projekty społeczne (World Citizenship). W tegorocznej edycji najliczniejszą reprezentację w finale będą miał ywarszawskie uczelnie, których studenci znaleźli się w aż czterech drużynach. Do finałów dotarły również zespoły z Krakowa, Łodzi, Poznania i Białegostoku. Krajowe rozstrzygnięcia 13. edycji konkursu Imagine Cup już 8 i 9 kwietnia.

Wyjątkową wagę przyłożono do biznesowego aspektu studenckich projektów. Wszystkie drużyny już na początku przygody z konkursem wzięły udział w szkoleniach z zakresu opracowania strategii komercjalizacji projektu. Finaliści uzyskają także szansę biznesowego wsparcia swoich rozwiązań przez fundusz inwestycyjny Zernike Meta Ventures. „Cieszy nas, że z każdym rokiem trafia do nas coraz więcej zgłoszeń będących kompleksowymi projektami biznesowymi, a nie jedynie interesującymi rozwiązaniami technologicznymi. Definiując wymogi konkursu, staramy się kłaść nacisk właśnie na strategie biznesowe, bo wierzymy, że Imagine Cup będzie dla uczestników konkursu pierwszy krokiem do stworzenia start-upów o unikatowym potencjale” – powiedziała Agata Dudar, manager ds. programów akademickich w polskim oddziale Microsoft.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, którzy nie boją się przekuć swojej kreatywności w realne rozwiązania technologiczne. W dotychczasowych edycjach udział wzięły niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów. Do tego grona dołączyło właśnie 15 polskich drużyn, które już 8 kwietnia zaprezentują swoje pomysły przed komisją sędziowską.Laureaci pierwszych miejsc w każdej z kategorii będą reprezentować Polskę w półfinałach światowych. Wyłonione w nich drużyny powalczą o najwyższe miejsca w finałach światowych w Seattle.

W kategorii INNOVATION w finałowej piątce jest Smartmirrors – projekt przeznaczony dla motocyklistów. Powstał on dzięki współpracy uczniów i studentów Zespołu Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie oraz Politechniki Poznańskiej. Dzięki telefonowi umieszczonemu w obszarze klatki piersiowej, specjalnej aplikacji oraz konstrukcji lusterek, kierowca motocykla nie musi już dopasowywać ustawienia lusterek w zależności od pozycji ciała – dzieje się to automatycznie. Gdy prowadzący jednoślad pochyla się mocniej przy większej prędkości, aplikacja znajdująca się w telefonie ustawia lusterka w odpowiedniej pozycji, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.

Użytkownicy serwisu Facebook mogą na bieżąco sprawdzać informacje na temat konkursu na oficjalnym profilu na portalu Facebook. Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można także znaleźć na stronie polskiej edycji konkursu: www.imaginecup.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*