Prestiżowy, międzynarodowy. Start na terenie MTP

 Tour de Pologne po 16 latach wraca do Wielkopolski. Prestiżowy, międzynarodowy wyścig kolarski tym razem wystartuje w Poznaniu.

Jubileuszowa, 80. edycja rozpocznie się 29 lipca, start na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie składać się z 7 etapów. Trasa wiedzie m. in. przez Leszno, Karpacz, Katowice, a zakończy się 4 sierpnia w Krakowie. W 1. etapie zawodnicy pokonają ponad 180-kilometrową pętlę, którą zakończą na Torze Poznań. Kolarze wystartują z placu św. Marka i udadzą się w stronę Suchego Lasu, następnie Murowanej Gośliny, dalej przez Kiszkowo do Pobiedzisk, Kostrzyna, przez Czerlejno i Pławce do Środy Wielkopolskiej, a stąd do Zaniemyśla, Kórnika, Mosiny, Puszczykowa, następnie przez Wiry oraz Komorniki, Plewiska pojadą w kierunku Przeźmierowa. Na Torze Poznań przejadą jedną, czterokilometrową, rundę.

Start zapowiedziały wszystkie czołowe profesjonalne drużyny z „WorldTour”. W ubiegłym roku Tour de Pologne zwyciężył Brytyjczyk – Ethan Hayter z grupy Ineos Grenadiers. Ostatnim polskim triumfatorem wyścigu był Michał Kwiatkowski. Były mistrz świata triumfował w roku 2018. 

Transmisje z zawodów przeprowadzi TVP Sport. 

Fot. https://www.facebook.com/tourdepologne/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*