Plakaty, spotkania informacyjne, kilka godzin prób, i wreszcie jest – LipDub nakręcony 13 grudnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa ujrzał światło dzienne i został zaprezentowany całemu światu na youtube.pl
LipDub to doskonała okazja do integracji środowiska studenckiego do wspólnej zabawy, ale również do osiągnięcia celu, do którego wszyscy dążą wspólnymi siłami. To pokazanie przywiązania i dumy z uniwersytetu, na którym się studiuje. To także przedstawiona w lekko humorystycznej formie jego promocja w kraju, jak i zagranicą.
Tego typu akademickie kręcenie teledysków jest szeroko rozpowszechnione za oceanem, zwłaszcza w Kanadzie. W Europie Francuzi i Niemcy również złapali bakcyla i wychodzi im to świetnie. LipDub nakręcony przez studentów WNPiD jest trzecim, który powstał w Polsce (po Krakowie i Warszawie). Czytając komentarze zamieszczone pod nim na youtube.pl jest on, jak dotychczas najlepszy zarówno pod względem reżyserii, nad którą czuwał jeden z pomysłodawców akcji Marcin Robakowski, jak i fachowości operatora kamery Artura Przyszczypkowskiego (bez niego nie osiągnęlibyśmy tak doskonałego efektu).
To doskonała okazja do pokazania szerszemu gronu swoich umiejętności i pasji. – Każdy, kto uczestniczył w nagraniu, mógł się odpowiednio zaprezentować – mówi Marcin Robakowski. Była drużyna la crosse, byli tancerze w strojach ludowych, kibice Lecha dopingowali swoją drużynę, a chór UAM dawał popis swoich wokalnych umiejętności. Był święty Mikołaj, impreza w stylu hawajskim, jak również młodzi chemicy dokonujący widowiskowych eksperymentów. – Wszyscy mieli wspólny cel – wykonanie piosenki Fascination zespołu Alphabeat, który udało się osiągnąć
Sam za namową kolegi z roku miałem przyjemność uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i z dnia na dzień z coraz większą niecierpliwością oczekiwałem momentu, w którym wreszcie zrealizujemy pomysł. Efekt wytężonej pracy przeszło 200 żaków oraz pracowników naukowych naszego uniwersytetu można obejrzeć poniżej:
Mam nadzieję, że to nie ostatnia tak fantastyczna zabawa, w której dane mi było uczestniczyć, a Kamil, Piotrek, Agata czy Marcin jeszcze nie raz zaproszą studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do realizacji szalonych pomysłów.
Podziękowania dla władz WNPiD na czele z dziekanem prof. dr. hab. Tadeuszem Wallasem, który okazał nam dużą wyrozumiałość, a bez którego zgody nasze sobotnie harce hulanki i swawole nie doszły by do skutku.
Od redakcji: gratulujemy pomysłodawcom i wykonawcom!:-)
Dodaj komentarz