Od ekspertów z biura Programu eduABROAD, które oferuje bezpłatną pomoc w rekrutacji na studia za granicą i prowadzi portal www.studiazagranica.pl dowiaduję się, że ostatnio „najbardziej popularnymi kierunkami, o które pytają kandydaci na studia, są: informatyka, biznes, multimedia i medycyna”.
Młodych ludzi, chcących studiować w obcym kraju, można podzielić na 2 grupy. Pierwszą stanowią ci bardziej samodzielni, szukający szansy na połączenie studiów z możliwością podjęcia pracy. Do grupy drugiej zaliczają się pochodzący z rodzin zamożnych, stawiający przede wszystkim na prestiż i kierunki bardzo wyszukane.
Jak wynika z lektury forów dyskusyjnych, liczba osób, które wyjeżdżają na studia w Danii jest nadal duża, w tym roku coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy na studia do Holandii. Dania nie dziwi – jeden z najbardziej rozwiniętych krajów w Europie – nie dość, że za studia nie płacimy, to jeszcze możemy dorobić, pracując po zajęciach. Z wypowiedzi studentów na licznych forach dyskusyjnych wynika, że o pracę nie jest trudno. Od momentu otwarcia granic dla pracujących, Holandia stała się interesująca również dla studentów, którzy coraz chętniej wybierają ten kraj. Opłata za naukę niewielka, a dodatkowo jest możliwość starania się o wsparcie w postaci stypendium.
Mamy wiele możliwości rozwoju, wyboru ścieżki życiowej, czasem wystarczy tylko troszkę się postarać.
Fot. Sic!
Dodaj komentarz