Gdy przewodnicząca Ursula von der Leyen ogłosiła rok 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, chciała, aby Europa uważnie słuchała młodych ludzi, żeby lepiej kształtować Unię Europejską. Zgodnie z ich oczekiwaniami.
W tym celu Komisja Europejska wprowadziła nową interaktywną platformę cyfrową 3D „Daj swojej wizji głos” jako centralny element Europejskiego Roku Młodzieży. Młodzi Europejczycy mogą nagrać na niej swoje osobiste i unikalne przesłanie.
Celem platformy „Daj swojej wizji głos” jest umożliwienie młodym Europejczykom ze wszystkich środowisk i zakątków kontynentu wyrażenia własnej wizji przyszłości. Począwszy od kwestii zatrudnienia, integracji, pokoju i bezpieczeństwa, po zmiany klimatyczne, edukację, zdrowie psychiczne i wiele innych.
Platforma została opracowana w taki sposób, aby można było przekazać każdą wiadomość we wszystkich oficjalnych językach UE (a także w języku norweskim, tureckim, serbskim, macedońskim i islandzkim). Po dodaniu, każdy głos generuje własną, unikalną falę 3D, która łączy się ze wszystkimi pozostałymi nagraniami na platformie i pozwala każdemu na odsłuchanie dowolnej wypowiedzi, w dowolnym języku, na dowolnym urządzeniu i w dowolnej chwili.
W ramach nadchodzących wydarzeń odbędą się między innymi:
• „Szkolenie Rozgrzewka EKS”, organizowane przez Europejski Korpus Solidarności, skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek instytucji, organizacji i placówek, które są zainteresowane goszczeniem lub wspieraniem wolontariuszy, a nie realizowały nigdy wcześniej projektów wolontariatu.
• „Webinarium Wolontariat i studia za granicą. Dlaczego warto wyjechać?”, organizowane przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska
• Spotkanie Sieci EuroPeers Polska organizowane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Sieć EuroPeers Polska to grupa młodych ludzi, którzy uczestniczyli w europejskich programach młodzieżowych, takich jak Erasmus+ lub Europejski Korpus Solidarności i chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami poprzez różnego rodzaju aktywne działania.
• Konferencja „Dzień Europejskich Perspektyw Młodych” organizowana przez Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie zorientowane jest na uzyskanie praktycznej wiedzy i inspiracji od osób związanych z UE, co jest szczególnie ważne w roku 2022 ogłoszonym jako Europejski Rok Młodzieży.
• Warsztat „Katalizator Rozwoju Firmy” organizowany przez Youth Business Poland – kompleksowy i innowacyjny projekt rozwoju i wsparcia początkujących firm w Polsce.
Koordynatorem Europejskiego Roku Młodzieży w Polsce jest Szymon Dziubicki.
Dodaj komentarz