Kalendarium wydarzeń, na które zaprasza Biblioteka Raczyńskich.
22 października, godz. 17, Filia 53 ul. Robocza 4
Dziewczynka z zapasową głową – spektakl asz.teatru dla dzieci. Spektakl wg bajki czeskiego pisarza Miloša Macourka opowiada o dziewczynce, która niepotrzebnie uczyła się tak wielu rzeczy, że potrzebowała zapasowej głowy. Co zrobić, gdy rozkład jazdy wszystkich pociągów jest w jednej głowie, a wiadomości o słoniu w zapasowej? Historia nie tylko dla prymusów! Wydarzenie towarzyszące Dniom Kultury Czeskiej w Poznaniu.
23 października, godz. 18, Pracownia-Muzeum J. I. Kraszewskiego, ul. Wroniecka 14
Spotkanie z Edytą Kulczak. Urodziła się we Włocławku, mieszka w Poznaniu. Pracuje jako nauczyciel i wychowawca. Debiutowała w 2009 roku książką Anioły nie zawsze są białe. W 2014 roku wydała tomik poetycki Kołysze się w tobie huśtawka, a w 2017 – www.john. Jej utwory przetłumaczono na kilka języków. Wiersze prezentuje w wydawnictwach zbiorowych, antologiach, prasie literackiej, na portalach internetowych i w radiu. Recenzuje poezję w „Latarni Morskiej” i czasopismach literackich. Spotkanie poprowadzi Andrzej Sikorski.
24 października, godz. 17.30 Filia 42 os. Pod Lipami 108A
Spotkanie z Sylwią Jarmuż, autorką książki 50 lat Winograd. Historia i współczesność. W maju 1968 rozpoczęła się budowa zespołu Osiedli Mieszkaniowych „Winogrady”. Jak zmieniała się ta dzielnica, które miejsca są najważniejsze dla mieszkańców, a także jakie historie wiążą się z osiedlami opowie autorka książki, dziennikarka TVK Winogrady Sylwia Jarmuż. Spotkanie będzie też okazją do poznania historii i wspomnień czytelników.
24 października, godz. 18 Filia 11 ul. Chwaliszewo 17/23
Spotkanie z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem, dziennikarzem śledczym i autorem książki Rozstrzelani za uratowanie kobiety. To historia jedynej po II wojnie potyczki między żołnierzami Wojska Polskiego i Armii Sowieckiej. Doszło do niej w 1947 roku w obronie kobiety, którą mąż wydał czerwonoarmistom. Za jej uratowanie Polacy zapłacili wyrokami śmierci i długotrwałym więzieniem.
27 października, godz. 12, Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a (rynek za kościołem)
CZYTATY 2 W indiańskiej wiosce. Baśnie świata. Niezwykłe historie zza oceanu, baśnie i legendy będą tematem kolejnych CZYTATÓW2. Tym razem przewodnikiem po świecie indiańskich historii będzie Mirella Gliwińska, nie zabraknie też zabaw muzycznych. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dodaj komentarz