Dzialalność i dyskografię Krzysztofa Klenczona podzielić można na kilka etapów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary, Trzy Korony i chicagowski. Każdy z nich ma pewne cechy wspólne.
Jego kompozycje okazały się ponadczasowe. Dość wymienić takie jak: Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Gdy kiedyś znów zawołam Cie, Kwiaty we włosach, Wróćmy nad jeziora, Jesień idzie przez park, Biały Krzyż, 10 w skali Beauforta, Hej, słowiki, słowiki, Port, Pożegnanie z gitarą. Nie tylko te usłyszymy 5 stycznia 2018 podczas pierwszego w 2018 roku spotkania w Gnieździe PTAAAKa w Jeżyckim Centrum Kultury ul. Jackowskiego 5-7. Taki właśnie repertuar przygotował Daniel Słowiński z Andrzejem Brzegiem i synem Jakubem.
Kim jest Daniel Słowiński? Nauczycielem i instruktorem muzycznym w GOK w Zagórowie, multiinstrumentalistą (gra m.in. na wszelkich gitarach, skrzypcach, harmonijkach ustnych), wokalistą , śpiewa w znanym chórze Quarta, wykonuje solowe recitale, specjalizuje się głównie w poezji śpiewanej, jest znawca twórczości m. in.Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy. Komponuje piosenki, utwory instrumentalne na gitarę klasyczną. W piątek w JCK wystąpi z synem Jakubem, absolwentem szkoły muzycznej w klasie gitary klasycznej oraz z Andrzejem Brzegiem, który w czasach szkoły średniej i pierwszych lat studiów był bardzo aktywny muzycznie. Właśnie z lat siedemdziesiątych pochodzi większość skomponowanych przez niego piosenek, do których napisał teksty.
Taki tematyczny wieczór klenczonowsko-przyrodniczo-ekologiczny będzie z pewnością dobrym akcentem rozpoczynającym 2018 rok. Przypominam – widzimy się w piątek, 5 stycznia 2018 o godz.18 w Jeżyckim Centrum Kultury (vis a vis Starostwa Powiatowego).
Fot. W. Cieślewicz – www.mgokzagorow.pl
Dodaj komentarz