Ciekawy czwartek w czwartek

Kolejny Czwartek Literacki – Dokumenty pamięci poświęcony jest odkrywaniu najnowszej historii Polski przez dziennikarzy i problemom, jakie na swojej drodze napotykają. Uczestnicy: Jolanta Hajdasz, Piotr Bojarski, Krzysztof M. Kaźmierczak. Prowadzenie: Paweł Stachowiak. 21 marca, godz. 18, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78/79

Piotr Bojarski dziennikarz oraz reporter „Gazety Wyborczej” w Poznaniu, ukończył studia historyczne na UAM. Zajmuje się tematyką polityczną i historią regionu. Autor artykułów poświęconych przeszłości dwudziestowiecznej Wielkopolski, z których część zamieścił w książce „Cztery twarze Prusaka”.
Dwukrotny laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także zdobywca nagrody Prezydenta Miasta Poznania.

Jolanta Hajdasz dziennikarka i publicystka, dr politologii. W przeszłości wiązana m.in. z Radiem Wolna Europa, Radiem Merkury, TVN, TVP Poznań (której w latach 2007-2009 była dyrektorem). Obecnie zastępca redaktora naczelnego „Przewodnika Katolickiego” oraz wykładowca WSUS. Członek Zarządu Głównego SDP. Autorka wielu artykułów i audycji radiowo-telewizyjnych, a także książek poświęconych Radiu Wolna Europa „Szczekaczka” i Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu „Polak z oddali” (wspólnie z Agatą Ławniczak). Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym za ostatni film „Zapomniane męczeństwo” o abp. Antonim Baraniaku.

Krzysztof M. Kaźmierczak dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”; przed 1989 związany z wydawnictwami niezależnymi w tym z „Pokoleniem Walczącym” i „Obecnością. Niezależnym Pismem Literackim”. Zasadnicza część jego zainteresowań dziennikarskich koncentruje się na polityce, a przede wszystkim ujawnianiu nieznanych kart historii regionu. Autor książek: „Ściśle tajne”, „Lew z Głównej”, współautor „Oni tworzyli Solidarność” o przywódcach wielkopolskiej „Solidarności”. Za swoją pracę nagradzany m.in. przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Paweł Stachowiak doktor na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. W pracy naukowej zajmuje się najnowszą historią Polski i historią powszechną oraz relacjami pomiędzy religią a polityką we współczesnym świecie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*