Trójka w finałowej piątce

Znamy już 5 najlepszych projektów w każdej z trzech kategorii tegorocznej edycji Imagine Cup-Games, Innovation oraz World Citizenship. Najwięcej, bo aż 4 drużyny w finale reprezentują warszawskie uczelnie, zaś pozostałe kolejno: Rzeszów (3), Gdańsk (3), Poznań (3), Kraków (1) i Białystok (1). Krajowe finały 11. edycji konkursu Imagine Cup odbędą się 3 i 4 kwietnia.Zespoły zawalczą o tytuł drużyny narodowej, która będzie reprezentowała Polskę w finałach światowych w Petersburgu.

Imagine Cup-Games to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów – pasjonatów nowych technologii, którzy wierzą, że dzięki ich innowacyjnemu zastosowaniu możliwe jest tworzenie rozwiązań, które czynią świat lepszym. W tegorocznej edycji projekty można było zgłaszać w trzech głównych kategoriach: Games, Innovation oraz World Citizenship. Z każdej z nich komisja sędziowska wyłoniła 5 najlepszych zespołów, które zaprezentują swoje rozwiązania w trakcie polskich finałów Imagine Cup 2013.

W kategorii GAMES w finałowej piątce znalazł się m. in. zespół MadAd – studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej z projektem Fun Brush. To sposób na nauczenie dzieci poprawnego szczotkowania zębów. Używając specjalnie zaprojektowanej szczoteczki dzieci uczestniczą w grze na komputerze, tablecie lub smartfonie, a mycie zębów staje się dla nich przyjemną zabawą, a nie nudnym obowiązkiem.

W kategorii INNOVATION w finałowej piątce znalazł się m. in. zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – projekt Multiboard. Technologia umożliwiająca granie w gry planszowe w kilka osób za pomocą mobilnych urządzeń typu smartfon czy tablet. Wystarczy zeskanować kod QR, aby stać się uczestnikiem gry i czerpać przyjemność ze spędzania czasu z przyjaciółmi w otoczeniu nowych technologii.

W kategorii WORLD CITIZENSHIP w finałowej piątce znalazł się m. in. zespół Szerszenie z Politechniki Poznańskiej z projektem City Guard. Jest to aplikacja na Windows Phone, której zadaniem jest zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia. Prosta w obsłudze aplikacja umożliwia zaalarmowanie o różnych rodzajach niebezpieczeństwa w zaledwie5 sekund, a dzięki lokalizacji GPS reakcja odpowiednich służb może być szybka i trafiająca prosto do celu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*