Angelina Jolie, to ja

Chcesz się dowiedzieć, czyim jesteś sobowtórem? Nic trudnego. Internet potrafi wszystko. I na pewno prawdę Ci powie. Jak Cyganka w parku.

Portale społecznościowe, to w Polsce hit ostatnich lat. Nasza klasa.pl, studentix.pl i masa innych stron, zrzeszają ludzi z całego kraju. Oprócz miejsca na dodawanie zdjęć i możliwości komentarzy, witryny te od czasu do czasu popisują się niecodziennymi dodatkami.

Przy dużej dozie szczęścia i znajomości używania przeglądarki internetowej (autorce dopisało szczęście) można natrafić w sieci na witrynę www.myheritage.com. Nazwa niewiele mówi, ale zajrzeć warto. Choćby dla zabawy.

Portal My Heritage, jak piszą jego twórcy, ma za cel „ułatwienie ludziom na całym świecie skorzystania z mocy Internetu do odkrycia swojego dziedzictwa i wzmocnienia swoich więzi z rodziną i przyjaciółmi”. Wirtualne drzewo genealogiczne, to jednak nie jedyna atrakcja. Na stronie (po bezpłatnym zarejestrowaniu się) można zrobić test.

Nic nie boli, nic nie kosztuje (lub w odwrotnej kolejności). Wystarczy tylko załadować zdjęcie, na którym jest wyraźnie widoczna nasza twarz i poczekać kilka sekund. Generowanie danych obrazu, skanowanie twarzy, rozpoznawanie twarzy i… gotowe.

Po chwili możemy się dowiedzieć, że w 85% jesteśmy podobni do Angeliny Jolie, lub w 78% do Keanu Reevesa. Aby wyniki były w pełni zadowalające, powinniśmy spróbować zabawy z kilkoma różnymi zdjęciami. Osoba, która będzie się najczęściej powtarzać, to nasz sobowtór (wiadomo, że nie odwrotnie, to tylko przypadek, że nie zostaliśmy sławni).

Niemożliwe, a jednak. Z bazy danych bogatych i sławnych (oraz sławnych, dlatego, że są bogaci) program wyszukuje zdjęcia osób, które najbardziej przypominamy. Na pamiątkę możemy zrobić sobie kolaż lub symulację przechodzenia od zdjęcia gwiazdy do naszej twarzy.

Być może brzmi to głupio i właściwie nie wiadomo, czemu ma służyć. Jednak z drugiej strony, nie korci Was, żeby sprawdzić, do kogo jesteście podobni? Raz się żyje. A kto wie, może w dwóch podobnych ciałach…

Arletta Przynoga
73-procentowy sobowtór Umy Thurman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*