Co tydzień wyrasta 100.000 drzew

Na europejskim rynku portale społecznościowe zyskują na znaczeniu. TechCrunch Europe uplasował verwandt.de, siostrzaną wersję moikrewni.pl, na liście 100 najbardziej innowacyjnych europejskich start upów!

Uwzględnia się wiele kryteriów, wśród nich: ruch na stronie, obecność w mediach i blogosferze, finansowanie. W ciągu dwóch lat portal moikrewni.pl stał się jednym z najważniejszych portali rodzinnych w Internecie. Ponad 10 milionów rodzin bezpłatnie utworzyło drzewa genealogiczne, a w nich 100.000.000 profili. Tygodniowo przybywa około 100.000 wirtualnych drzew. – Coraz szybsze komputery i coraz bardziej powszechny dostęp do Internetu sprawiły, że Polacy zaczęli interesować się tego tupu portalami. Nie liczyliśmy się jednak z aż tak wielkim sukcesem – mówi Sven Schmidt, założyciel serwisu.

Główne założenie serwisu moikrewni.pl jest bardzo proste: członek rodziny zaczyna tworzenie drzewa, wpisuje dalszych krewnych i poprzez mail zaprasza ich do wspólnego tworzenia drzewa. Dzięki temu drzewo szybko się rozrasta, powstaje historia rodzinna. Każde drzewo jest całkowicie prywatne i dostępne wyłącznie dla zaproszonych członków rodziny. W przypadku kilku podobnych drzew można przeprowadzać fuzję drzew z innymi krewnymi – osiągając w ten sposób jedno wspólne drzewo genealogiczne.

moikrewni.pl (Polska), verwandt.de (Niemcy), meusparentes.com.pt (Portugalia), parentistretti.it (Włochy), miparentela.com (Hiszpania), dynastree.com (Anglia), famileunie.fr (Francja), verwant.nl (Holandia), semyaonline.ru (Rosja), akrabaonline.com (Turcja) są zarządzane przez Online Social Networking GmbH.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*