5 dni, ponad 400 wydarzeń

Przed nami jubileuszowa 25. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki! 5 dni festiwalowych, 9 organizatorów i ponad 400 wydarzeń. Festiwal rozpocznie się 31 maja 2022 o godzinie 12 uroczystością inauguracyjną w Ogrodzie Botanicznym z transmisją online.

Tegoroczny program, oferujący przede wszystkim wydarzenia stacjonarne, podkreśla to, co tak istotne jest w nauce – bezpośrednie doświadczanie i poznawanie. Chcemy, aby zaproponowane wydarzenia były impulsem do tego, aby wyciągnąć na moment głowy z opasłych podręczników i poszukać nauki na zewnątrz, w jej naturalnym środowisku. Wierzymy, że oferowane warsztaty, prezentacje, eksperymenty, wycieczki, gry, dyskusje i wiele innych form wymiany wiedzy, staną się ciekawym uzupełnieniem tematycznym zajęć i dadzą okazję do tego, aby dotknąć, wręcz namacalnie, żywej nauki.

Wybierzcie się w podróż, podczas której podejmiemy czekoladowe wyzwanie smaku, przekonamy się, jak wygląda chemia od kuchni, zwiedzimy pracownię lutniczą, zaszczepimy warzywa… Także odpowiemy na kilka nietypowych pytań, m. in.: Co łączy dziobaka i zbroję husarską? Czy można mieć Rzym w nosie? Czy dzieci powinny jeść muchomory?

A na zakończenie, 4 czerwca, zapraszamy na koncert finałowy w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę Festiwalową https://festiwal.amu.edu.pl oraz na stronę Facebookową. Zajrzyjcie koniecznie! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre zajęcia obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*