Oczyść Deltę Nigru…

… to tytuł najnowszej akcji poznańskiej grupy Amnesty International. Kiedy ktoś zyskuje, ktoś traci. W przyrodzie panuje równowaga. Czy zastanawiamy się, lejąc benzynę do baku naszego auta, jaką cenę płacą za to inni? Jeśli nie, może najwyższa pora na refleksję?

Już 4. listopada (środa) na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbędzie się, w ramach kampanii „Żądamy godności”, akcja „Oczyść Deltę Nigru”. Ma ona zwrócić uwagę na sytuację Nigeryjczyków, których kraj zawłaszczony został przez wielkie koncerny naftowe. Wydobywana tam ropa zanieczyszcza wodę, środowisko naturalne oraz znacząco pogarsza warunki życia ludności.

Mieszkańcy Delty Nigru nie mają prawa do protestów. Każdy sprzeciw skazany jest na niepowodzenie. Prawa człowieka nie są tam respektowane. Czas zwrócić na to uwagę i zaprotestować.

Podczas kampanii każdy z nas będzie mógł powiedzieć „NIE!” łamaniu praw człowieka. Wszyscy zainteresowani otrzymają szczegółowe informacje o Nigerii, ulotkę, petycję do podpisania oraz… ciasteczko! Przy okazji dowiemy się też o działalności poznańskiej grupy Amnesty International.

Serdecznie zapraszamy!

Kinga Kuśmierczyk, Kamila Bielińska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*