Uwaga! Kobiety opanują Poznań

Już pojutrze, w poniedziałek, startuje druga edycja Festiwalu Twórczości Kobiet No Woman No Art. Projekt prezentuje dokonania kobiet w sztuce. Odbywają się koncerty, pokazy kinowe z muzyką na żywo, wystawy fotografii i malarstwa, wykłady oraz coraz popularniejszy babi targ, czyli akcja wymiany ubrań i dodatków. Impreza jest podsumowaniem rocznych działań Stowarzyszenia No Woman No Art.

Pomysł stworzenia festiwalu o kobietach, dla kobiet i przez kobiety jest co nietypowy, inspirujący, godny uwagi. Prezentuje się artystki debiutujące i już docenione. Tworzące w głównym nurcie sztuki oraz w niszowym. Chcące nas przekonać, że nie ma sztuki bez kobiet!

Mocnym akcentem na otwarcie festiwalu będzie performance Forward_me w Teatrze Polskim. Teart Ósmego Dnia zaprasza natomiast na spektakl „Extra Virgin” formacji Teatr.ART 51. W kolejnych dniach odbędą się koncerty m.in. Mariki – młodej, polskiej, utalentowanej wokalistki tworzącej muzykę z pogranicza soulu, funku i reggae. Wystąpi także Lucrecia Pérez, kolumbijska artystka, mieszkająca w Barcelonie, która promuje nową płytę projektu The Sound of Lucrecia. W kinie Muza obejrzymy nieme filmy z Polą Negri, do których muzykę na żywo stworzy zespół Mass Kotki. Salon Empik oraz Muza Art Cafe zaprezentują wystawy fotografii absolwentek ASP w Poznaniu. Kobiety interesujące się modą zapewne odwiedzą babi targ w Centrum Babiląd lub pokaz mody Szafiarek – autorek popularnych blogów o stylizacji. A może skuszą się na Pinknoir, czyli przebieraną potańcówkę w stylu pin-up, retro i glamour w kasynie hotelu Polonez?

Festiwal potrwa do 22 listopada. Szczegółowe informacje na stronie http://www.nowomen-noart.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*