Warto zagrać. Zbieraj, ile wlezie

Obecnie możemy pomagać głodnym nie tylko nie wychodząc z domu, ale też nie płacąc ani grosza z własnej kieszeni. Możliwości jest wiele- można codziennie klikać w brzuszek pajacyka na stronie internetowej: www.pajacyk.pl – zapewniając darmowy obiad dla dziecka, ale można też wejść na amerykański portal: www.freerice.com.

Twórcy tej strony internetowej działają w myśl hasła play and feed hungry people (graj i nakarm głodnych). Idea zabawy jest szczytna. Wystarczy kliknąć w zakładkę subjects i wyświetli się lista testów edukacyjnych z geografii, chemii, matmy, sztuki i aż pięciu języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i włoski). Wchodząc w każdy z tych działów, natrafiamy na testy jednokrotnego wyboru sprawdzające stan naszej wiedzy. Ich istotą jest wynagrodzenie naszego wysiłku intelektualnego przyznaniem za każdą poprawną odpowiedź 10 ziarenek ryżu.

Wszystko, co w ten sposób zdobędziemy, „wpływa” do fundacji charytatywnej UN World Food Program. W rzeczywistości ryż opłacany jest przez sponsorów reklamujących się na tej stronie. Jeżeli ktoś w to nie wierzy, może sprawdzić, ile ryżu uzbierali wszyscy gracze w danym dniu (np. 16 listopada 2009 – 54.379.090 ziarenek).

Strona założona 7.10.2007 święci dziś triumfy. Warto samemu przekonać się dlaczego i wziąć w niej aktywny udział. Polecam zabawę z szukaniem synonimu do obcojęzycznego słówka na kilku poziomach zaawansowania, a także dopasowywanie autora do obrazu.

Strona jest angielskojęzyczna, jednak nie sprawia to większego problemu, gdyż posługuje się przystępnym i prostym językiem. Warto zagrać. Świetna zabawa i poczucie niesienia pomocy innym – gwarantowane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*