Rzeszowski faworyt na razie… papierowy

Czas zaprezentować kolejnego I-ligowego przeciwnika PSŻ Poznań. Papierowym faworytem, rozpoczynających się od kwietnia rozgrywek, jest zespół Marmy Hadykówki z Rzeszowa.

Włodarze klubu z Podkarpacia poczynili najbardziej spektakularne transfery spośród wszystkich pierwszoligowców. Brytyjczycy Lee Richardson i uczestnik cyklu Grand Prix – Chris Harris, powinni zagwarantować zdobycz punktową na poziomie minimum dwudziestu „oczek” w jednym spotkaniu. Kibiców popularnych Żurawi nie powinien zawodzić też solidny Rafał Okoniewski, który po nieudanym sezonie w ekstraligowej Stali Gorzów, ma sporo do udowodnienia. Nad Wisłokiem pozostał ulubieniec tamtejszych kibiców Maciej Kuciapa, Szwed Mikael Max oraz Dawid Lampart. Jak twierdzi prezes klubu Marta Półtorak, w drużynie panować ma atmosfera jedności, zgrania między zawodnikami, wzajemnej pomocy i współpracy. Marma Hadykówka ma w sezonie 2010 być po prostu drużyną przez duże „D”, a wierzę, że wyniki przyjdą same.

Na tle pozostałych rywali to właśnie rzeszowianie wyrastają na faworyta do awansu, czyli do elitarnej CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi. Warunkiem jest jednak zajęcie pierwszego miejsca, a na to pracować muszą od kwietnia do października. Najgroźniejszymi rywalami biało- niebieskich wydają się zespoły z Gniezna, Gdańska, Grudziądza i… Poznania.

W minionym sezonie zespoły Marmy i PSŻ spotkały się aż cztery razy i za każdym razem zwyciężali rzeszowianie. Trener poznaniaków Zbigniew Jąder uspokaja jednak, że jego podopieczni już wymazali z pamięci porażki i z zapałem szykują formę na wiosenną inaugurację.

Tegoroczne starcia poznańsko-rzeszowskie rozpoczynają się nad Wisłokiem 18 kwietnia, rewanż nad Wartą zaplanowany jest na 11 lipca.

Przypuszczalny skład rzeszowian:
1. Lee Richardson
2. Mikael Max
3. Rafał Okoniewski
4. Maciej Kuciapa
5. Chris Harris
6. Dawid Lampart
7. Ludwig Lindgren

Kadra Marmy Hadykówki Rzeszów 2010:

Seniorzy:
Ryan Fisher (USA)
Chris Harris (Wielka Brytania)
Maciej Kuciapa
Mikael Max (Szwecja)
Rafał Okoniewski
Lee Richardson (Wielka Brytania)

Juniorzy:
Łukasz Kret
Dawid Lampart
Ludvig Lindgren
Hugh Skidmore (Australia)

Trener:
Dariusz Śledź

Przyszli:
Rafał Okoniewski (Gorzów), Ludvig Lindgren (Zielona Góra), Lee Richardson (Częstochowa), Chris Harris (Ostrów), Ryan Fisher, Hugh Skidmore

Odeszli:
Charlie Gjedde (Daugavpils), Mateusz Szostek (Krosno), Paweł Miesiąc (Daugavpils), Dawid Stachyra (Gdańsk), Ales Dryml (Miszkolc), Lukas Dryml (Miszkolc), Cameron Woodward (Miszkolc)

Na zdjęciu: nietypowy start poznańskiego młodzieżowca Adama Kajocha, podczas majowego meczu PSŻ- Marma. Z lewej Dawid Lampart.

Źródło: www. pszpoznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*