Transmisja na dwóch telebimach

W tych trudnych chwilach wszyscy czujemy potrzebę bycia razem, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski do udziału w transmisji sobotnio-niedzielnych uroczystości żałobnych – apelują wspólnie Marek Woźniak – marszałek województwa wielkopolskiego, Piotr Florek – wojewoda wielkopolski oraz Ryszard Grobelny – prezydent miasta Poznania.

W najbliższą sobotę, 17 kwietnia, na placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie można obejrzeć na dwóch telebimach transmisję narodowych uroczystości państwowych ku czci ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Także w niedzielę, 18 kwietnia, mieszkańcy miasta i województwa będą mogli – za pośrednictwem telewizji – współuczestniczyć w pogrzebie pary prezydenckiej na Wawelu. Telebimy staną na placu przed poznańskimi Krzyżami i w pobliżu wieży CK Zamek.

W związku z transmisją uroczystości spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w centrum Poznania. Czasowe wyłączenia z ruchu dotyczyć będą al. Niepodległości na odcinku od ul. Taylora do ul. Libelta oraz na trasie Święty Marcin (od ulicy Kościuszki do Mostu Uniwersyteckiego). Przez cały weekend wyłączona z ruchu będzie ul. Wieniawskiego.

Ruch tramwajowy i autobusowy będzie koordynowany na bieżąco przez służby miejskie i policję.

Anna Parzyńska-Paschke
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Biuro Prasowe Gabinet Marszałka

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*