Przedsiębiorczy jak… student

Masz dosyć dorywczych, kiepsko płatnych prac? Chcesz się usamodzielnić finansowo? A może po prostu denerwuje Cię twój szef? Jeśli, na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś rozważyć wyjście, na które decyduje się coraz więcej młodych ludzi Polsce.

Według najnowszych badań Banku Światowego, prawie 60 proc. młodych ludzi w naszym kraju deklaruje się jako osoby przedsiębiorcze. Według dziennika „Polska”, w ciągu ostatnich dwóch lat prawie sześciokrotnie wzrosła liczba studentów zakładająca firmy.

Założenie własnego biznesu to dla większości studentów krok w nieznane. Co za tym idzie, napotkanie pierwszych przeciwności to bardzo często koniec przygody z własną firmą. W takich sytuacjach nieoceniona staje się pomoc jednej z wielu instytucji wspierających młodych przedsiębiorców. Przykładem jest Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który w ramach programu Inventree regularnie doradza prawie 180 młodym biznesmenom, jak osiągnąć pierwszy sukces. Zainteresowani taką pomocą mogą liczyć zarówno na jednorazowe konsultacje, jak również na profesjonalne, systematyczne oraz bezpłatne doradztwo ekspertów z różnych dziedzin. Wszystko w zależności od potrzeb i etapu rozwoju firmy.

Rozwój globalnej sieci stworzył nowe możliwości. Najczęstszymi klientami poznańskiego inkubatora są młodzi ludzie wiążący swoją przyszłość ze sferą globalnej sieci, która nie wymaga dużego kapitału początkowego. Wyszukiwarki, portale internetowe czy wirtualne sklepy to najczęściej obierane kierunki. Kto wie, może za kilka lat któryś z wychowanków PAIP odniesie sukces porównywalny z sukcesem twórców Google.

Zainteresowanym podajemy odnośnik do strony poznańskiego inkubatora: http://www.paip.poznan.pl/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*