5 zwycięstw, 2 porażki

Jak minął tydzień 30 stycznia do 6 lutego w drużynach Enea Basket Poznań?

01.02.2022 U17 Enea Basket Junior I Poznań – BM Stal I Ostrów Wielkopolski  93:61   /21:8, 26:16, 30:18, 16:19/

Rozpoczynamy od spotkania rewanżowego juniorów U17 Enei Basket Poznań z drużyną BM Stal Ostrów Wlkp. Zwyciężamy rywala ze znaczną przewagą punktową: 93:61. Już pierwsza kwarta przebiega pod nasze dyktando /21:8/, a kolejne potwierdzają naszą supremację w tym meczu. Ostatecznie mecz kończy się naszym zwycięstwem 93:61, a tym samym podtrzymujemy zwycięską passę, odnosząc dziewiąte zwycięstwo w lidze U17 i pozostajemy drużyną bez porażki.

Dla Enei punkty zdobyli : K. Długiewicz 18, J. Nowicki 13, A. Krawiecki 13 /1×3/, A. Najder 12 /2×3/, P. Szczęsny 10 /2×3/, P. Mieloch 10 /1×3/, I. Mastalerz 8, K. Kaczyński 6 /1×3/, D. Komisarek 3 /1×3/.

02.02.2022 3LM AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior Poznań 87:94  /29:13, 25:27,12:28,21:26/

To był ważny mecz z punktu widzenia zakwalifikowania się do pierwszej trójki drużyn grupy B, która będzie rywalizować z trzema drużynami grupy A, po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek. Mecz rozpoczął się nieciekawie dla nas. To gospodarze zdominowali grę w pierwszej kwarcie, a my nie mogliśmy znaleźć właściwego rytmu zarówno w ataku, jak i obronie. Najzwyczajniej graliśmy źle. Początek 2. kwarty nie zapowiadał zmiany na lepsze, aż do momentu, gdy zespół nowotomyski uzyskał przewagę 21 punktów. Wreszcie coś się zmieniło i nasza drużyna z każdą chwilą poprawiała swoją grę. Wygrywamy kwartę 2 punktami /27:25/, co nie oznacza jeszcze istotnego zwrotu w tym meczu, ale zmniejsza prowadzenie gospodarzy do 14 punktów. Jeszcze dużo do odrobienia, ale poczekajmy na druga połowę spotkania. W tej części gry role się odmieniają. Teraz my dyktujemy warunki gry, w efekcie czego jeszcze w tej kwarcie wychodzimy na prowadzenie. Ostatnia kwarta dopełnia reszty i to nasz zespół cieszy się ze zwycięstwa. Zwycięstwa, które gwarantuje nam drugie miejsce w tej grupie.

Punkty dla Enei zdobyli: I. Baganc 27 /3×3/, A. Najder 20 /1×3/, P. Szczęsny 16 /3×3/, I. Mastalerz 15 /1×3/, A. Krawiecki 6, K. Kaczyński 6, J. Kępski 2, P. Mieloch 2.

04.02.2022 U14 Enea Basket Junior Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 66:51  /31:18, 8:9, 15:17, 12:7/

W kolejnym spotkaniu U14 młodzicy Enei pokonali swoich rówieśników z Gniezna 66:51, a o wygranym meczu zadecydowała już pierwsza kwarta, wygrana przez zawodników poznańskich 31:18. Dalszy, wyrównany przebieg meczu nie mógł już odwrócić losów tego spotkania.

Punkty dla Enei zdobyli: W. Plewiński 23, W. Serafinowski 15, J. Pyszczorski 12, M. Kordus 9, J. Koper 5, M. Flieger 2.

05.02.2022 U17 AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior II Poznań 83:72   /18:18, 22:21, 22:20, 21:13/

Czy można bić brawa drużynie po przegranym meczu? Zależy po jak przegranym. Na pewno po tym spotkaniu brawa powinny być, nawet huczne. Drużyna Gromów to jedna z najlepszych w tej kategorii wiekowej. Naprzeciw tej drużyny stanął drugi zespół Enei, w którym każdy zawodnik był młodszy od zawodników rywali. Przez trzy kwarty trwała niezwykle wyrównana walka, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatniej, jedynej tak wyraźnie wygranej przez juniorów Gromu. Pięknie, spisaliście się na medal.                                                                                                                                                                      Punkty dla Enei zdobyli: A. Tomicki 21 /1×3/, M. Polachowski 21 /4×3/, P. Bartkowiak 6 /1×3/, J. Kępski 6, K. Cymer 6, S. Kawiak 4, I. Krajewski 4, N. Wojtkowiak 2, O. Nowak 2

Półfinał Młodzieżowego Pucharu Polski 04-06.02.2022

Enea Basket Junior Poznań – Asseco Arka Gdynia 96:64      /29:20, 22:17, 22:12, 23:25/

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy start w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski. W pierwszym meczu pokonaliśmy groźny zespół Asseco Arka Gdynia, a tym samym otworzyliśmy szansę na awans do finału. Na razie tylko szansę, bo aby awansować, musimy zająć przynajmniej drugie miejsce w grupie, a to nie będzie łatwe. Prawdopodobnie sprawa kolejności miejsc zostanie rozstrzygnięta w ostatnim dniu półfinału, czyli czekajmy cierpliwie na rozwój wydarzeń, a na razie możemy tylko trzymać kciuki za powodzenie naszej drużyny.

Punkty dla Enei zdobyli: J. Andrzejewski 21, 3×3, O. Szczepański 14, 6 zb., J. Jakubiak 12, 3×3, J. Nowicki 10, 1×3, 8 zb., A. Szajek 9, 1×3, O. Bednarek 8, M. Puchalski 8, 2×3, A. Najder 5, I. Baganc 4, K. Koc 3, 1×3, K. Długiewicz 2.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Enea Basket Junior Poznań 84:79             /25:6, 24:23, 16:21, 19:29/

Fatalny był dla Enei początek tego meczu, a wynik pierwszej kwarty nie ma nic wspólnego z wynikiem końcowym. Na szczęście, nasi zawodnicy nie czuli się dobrze pod tym zimnym prysznicem i nie chcieli przedłużać kąpieli. Już druga kwarta przynosi zmianę gry naszego zespołu. Tym razem zdobywamy 23 punkty, czyli tylko o jeden mniej od zawodników Śląska. Nie jest to tylko chwilowa zmiana sytuacji na boisku, bowiem w drugiej połowie to my przeważamy na parkiecie. Do tego stopnia, że losy meczu ważą się do jego końca. Wspomnę tylko, że 50 sekund przed zakończeniem spotkania wynik brzmi tylko 83:79 na korzyść Śląska. Wszystko było możliwe, ale jednak przy łucie szczęścia. Skończyło się przegraną, która nie tylko wstydu nie przynosi, ale z czystym sumieniem można powiedzieć: podziwiamy Was i chcielibyśmy Was zawsze widzieć tak grających.

Dla Enei punkty zdobyli: J. Nowicki 24, 5×3, 14 zb., J. Andrzejewski 18, 1×3, 7 zb., O. Szczepański 16, 7 zb., O. Bednarek 8, 2×3, 6 zb., I. Maćkowiak 5, 1×3, 5 zb., A. Szajek 5, 1×3, K. Koc 3.

Enea Basket Junior Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza 83:53                     /19:12, 26:19, 19:16, 19:6/

Mecz był przysłowiową kropką nad i, ale by móc ją postawić, trzeba było przedtem na nią zapracować. Grunt do awansu przygotowaliśmy już w pierwszym, wygranym meczu. Był to niezwykle ważny krok. Wygrywając drugi mecz zapewniliśmy sobie dwa awanse: do Finału Młodzieżowego Pucharu Polski oraz Finału Mistrzostw Polski, czyli 2 w 1. Sukces niewątpliwy, a biorąc pod uwagę wyniki naszego półfinału – całkowicie zasłużony: jedna nieznaczna porażka i dwa zdecydowane, wysokie zwycięstwa. W całym turnieju rozegraliśmy tylko jedną słabą, by nie rzec fatalną, kwartę. Poza tym równa forma, a przemienna dyspozycja zawodników potrafiła się doskonale wpleść i uzupełniać w poszczególnych meczach. Zawsze stanowiliśmy zespół. Każdy sukces ma ojców wielu, ale w tym przypadku ma przede wszystkim dwóch: zawodników i sztab trenerski. Umiejętne kierowanie drużyną, racjonalne gospodarowanie siłami zawodników, to podstawa tego sukcesu. Oczywiście pod warunkiem, że przedtem zespół został dobrze przygotowany.

Dla Enei punkty zdobyli: A. Szajek 16, 2×3, 9 zb., O. Szczepański dd 12, 14 zb., I. Maćkowiak 11, 1×3, 5 zb.,J. Andrzejewski 8, J. Jakubiak 8, 2×3, M. Puchalski 8, 2×3, J. Nowicki 7, 1×3, 6 zb., I. Baganc 6, 7 zb., K. Długiewicz 3, 1×3, K. Koc 2, A. Najder 2.