Cosa nostra, Yakuza czy Nigeria Connection to znane w kręgach przestępczych gangi. Niestety, powszechnym trendem stało się obecnie tworzenie band przez meneli w celu zdobycia władzy na większym terytorium miasta. Od niedawna bandy meneli sieją także postrach w grze StreetRivals na Facebooku.
Działają międzynarodowo, nikt nie zna ich prawdziwych tożsamości, wspólnie popełniają kolejne przestępstwa. Ale, co ciekawe, ich specjalnością nie jest handel bronią, narkotykami, czy prostytucja. Jedno jest natomiast pewne, są zawodowcami. Struktury zbliżone do tych biznesowych oraz nieustannie i regularnie przeprowadzone akcje to ich główne cechy charakterystyczne. Nadrzędnym celem jest uprzykrzanie życia tym, którzy kiedyś z nimi igrali. Ścigają tych, którzy im podpadli.
Od niedawna również menele z gry StreetRivals – wersji Menelgame dostępnej na Facebooku – mogą tworzyć bandy, klany i „rodziny”, zgłębiając swoje znajomości w przestępczym półświatku. Sieją postrach wśród zwykłych ludzi kroczących ulicami światowych metropolii. Teraz właściwie każdy z nas może stać się członkiem takiej bandy, dołączając w ten sposób do grona tej wielkiej, międzynarodowej rodziny.
Trzeba powiedzieć, że polskie ulice również nie należą do bezpiecznych pod tym względem, od jakiegoś czasu są one pod kontrolą band żebraków, co więcej w celu osiągnięcia zamierzonych celów, bandy te angażują dzieci, ucząc je tej strasznej profesji. Stąd też zainteresowanie tą kwestią założycieli najpopularniejszej gry o bezdomnych, jaką jest Menelgame. „Chcieliśmy pokazać, że taki problem istnieje i pogłębia się, dlatego też wzbogaciliśmy grę o funkcję band.” tłumaczy jeden z twórców gry, Marius Follert.
„Przemoc w tym kręgu społecznym staje się coraz popularniejsza. Oczywiście, życie na ulicy nigdy nie należało do prostych, jednak ostatnimi czasy skala zjawiska rośnie w zastraszającym tempie. Dlatego postanowiliśmy nie zostawiać tego problemu samemu sobie, ale wykonać kolejny krok i wprowadzić do gry walki gangów – mówi drugi ze współzałożycieli gry, Niels Wildung.
Farbflut Entertainment GmbH zarządza grą przeglądarkową Pennergame. Twórcami gry i zarządzającymi są 21-letni Marius Follert i Niels Wildung. Gra jest obecnie dostępna w siedmiu wersjach językowych. Ta młoda niemiecka firma, aktywnie angażuje się w pomoc bezdomnym, regularnie przeznaczając część dochodów na projekty mające na celu walkę z bezdomnością.
Dodaj komentarz