INNO(MOTY)WACJE tuż, tuż

Wzmacnianie współpracy nauki i biznesu, informowanie o osiągnięciach nauki i podejmowanych działaniach innowacyjnych – to misja, którą już od 15 lat realizuje Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Tegoroczny jubileusz funkcjonowania parku stał się okazją do realizacji projektu „INNO(MOTY)WACJE. Promocja otwartych postaw na proces komercjalizacji wiedzy”.

PPNT to najstarszy w Polsce park naukowo-technologiczny. Powstał w ramach Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 15 lat wspiera proces komercjalizacji wyników badań naukowych w gospodarce oraz stymulacji rozwoju ekonomicznego Wielkopolski. PPNT to multidyscyplinarny ośrodek, grupujący specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. W ramach PPNT działają pracownie, laboratoria i firmy z dziedziny chemii i technologii chemicznej, archeologii, informatyki, fizyki, geologii oraz nauk ekonomicznych. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym obiektom, Park stworzył przedsiębiorcom optymalne warunki do prowadzenia biznesu oferując przy tym szeroki wachlarz usług okołobiznesowych.

Realizowany od czerwca 2010 do listopada 2011 projekt poznańskiego parku „INNO(MOTY)WACJE „jest skierowany głównie do środowiska akademickiego. Ma za zadanie zachęcić przedstawicieli środowiska naukowego do przenoszenia wyników swoich prac badawczych do rzeczywistości gospodarczej, wykształcić w nich postawy przedsiębiorcze i zaznajomić z regułami rynku. Ma także uświadomić przedsiębiorcom znaczenie współpracy z naukowcami i korzystania z ich badań.

W ramach projektu w dniach 4-5 października 2010 w Poznaniu odbędzie się jubileuszowa konferencja naukowa „INNO(MOTY)WACJE” Od inwencji do innowacji. Wybitni specjaliści z kraju i zagranicy będą mówić o roli parków technologicznych w budowie gospodarki opartej na wiedzy. W programie m. in. sesje pod hasłem: „Czy parki naukowo-technologiczne są potrzebne w XXI w?”, „Czy między nauką i biznesem jest chemia?” oraz „Europejskie patenty na transfer wiedzy”. Gościem honorowym konferencji będzie dyrektor generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych (IASP) – Luis Sanz.

Jubileusz uświetni koncert Orkiestry Polskiego Radia „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal, podczas którego wręczone zostaną okolicznościowe statuetki. Uroczystość odbędzie się 5 października o godzinie 19 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*