Nasz człowiek w Amgen Scholars

Zakończyła się piąta edycja międzynarodowego programu stypendialnego dla młodych naukowców – Amgen Scholars. Wzięło w nim udział ponad 325 najzdolniejszych studentów ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Po raz drugi byli wśród nich również polscy studenci. We wrześniu stypendyści z 14 państw europejskich spotkali się na Uniwersytecie w Cambridge podczas drugiego Europejskiego Sympozjum Naukowego Amgen, podsumowującego projekt na Europę. Nabór do kolejnej edycji programu rozpocznie się w grudniu 2010.

Tegoroczna edycja Programu Amgen Scholars była drugą, w której mogli brać udział Polacy, i spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród studentów. Polska była drugim w Europie krajem pod względem liczby aplikacji do programu. Po szczegółowej selekcji, spośród zgłoszonych osób wybranych zostało 7 najlepszych polskich studentów, reprezentujących m.in.: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Wrocławski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Łącznie w tegorocznej edycji programu wzięło udział 68 studentów z 39 uczelni europejskich.

Program Naukowy Amgen został zainicjowany w Stanach Zjednoczonych przez Fundację Amgen w 2006 roku. Obecnie postrzegany jest jako jeden z najbardziej konkurencyjnych letnich programów badawczych dla młodych naukowców, z budżetem 27,5 miliona dolarów. Dwa lata po rozpoczęciu Programu w Europie zainteresowanie nim znacząco wzrosło. W tegorocznej edycji liczba aplikacji była dwukrotnie większa, niż w poprzedniej edycji.

Celem programu jest umożliwienie studentom, którzy wiążą swoją przyszłość z karierą naukową, udziału w projektach badawczych na najbardziej prestiżowych, zagranicznych uczelniach takich jak Uniwersytet w Cambridge. Amgen Scholars Europe Program jest adresowany do studentów kierunków: medycznych, chemicznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, biologicznych i bioinżynieryjnych.

Nabór do kolejnej edycji programu zakończy się w lutym 2011 roku. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Programu www.amgenscholars.eu.

Fot. Flamingo Public Relations

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*