Jeszcze 500 dni

Odliczamy dni do UEFA EURO 2012! Dzisiaj – 500 dni przed rozpoczęciem turnieju – odsłonięto makietę Stadionu Miejskiego dla osób niewidomych.

– Do UEFA EURO 2012 pozostało 500 dni – to fragment dżingla, który emitowany był dziś od rana na dworcu PKP. Podróżni w holu mogli obejrzeć wystawę „POZytywne emocje – 500 dni przez POznaniem”. Blisko czterdzieści fotografii przedstawia najważniejsze i najciekawsze wydarzenia, w które angażowali się poznaniacy od momentu ogłoszenia przez UEFA decyzji o przyznaniu Polsce i Ukrainie praw do organizacji turnieju. Ekspozycję można oglądać przez najbliższy miesiąc.

W samo południe przy Stadionie Miejskim została odsłonięta makieta obiektu, przygotowana specjalnie z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Prace nad projektem trwały 3 miesiące. Makietę poznańskiego stadionu wykonał rzeźbiarz Roman Kosmala. – To było dla mnie ogromne wyzwanie – przyznał artysta. – Wszystkie dane obiektu zostały wykonane w alfabecie Brailla. To umożliwi niewidomym dokładne zapoznanie się z wyglądem stadionu przy ulicy Bułgarskiej – dodał.

Dziś do drużyny Ambasadorów Poznania – Miasta Gospodarza UEFA EURO dołączył Jerzy Łączny, niewidomy dziennikarz Radia Merkury. – Cieszę się, że mogę reprezentować środowisko osób niewidomych. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to przecież święto nas wszystkich – mówił.

Fot. Andrzej Kulak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*