Patrzymy na Oslo

Do 6 marca będziemy oglądać zmagania sportowców w takich dyscyplinach jak: skoki narciarskie, biegi narciarskie, biathlon, łyżwiarstwo, narciarstwo alpejskie, bobsleje czy curling. Z ostatnich mistrzostw, które odbyły się dwa lata temu w Libercu , polska reprezentacja przywiozła jedynie trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Wszystkie zdobyła Justyna Kowalczyk, która do dziś utrzymuje wysoką formę. Po raz trzeci z rzędu zdobyła kryształową kulę na ponad miesiąc przed końcem sezonu.

W tych mistrzostwach liczymy też na Adama Małysza. Nasz orzeł z Wisły prezentuje się ostatnio bardzo dobrze, w końcu cały jego obecny sezon podporządkowany był właśnie tym mistrzostwom. Możliwe, że podczas tego turnieju pozytywnie zaskoczy nas Kamil Stoch, który pokazał na co go stać, choćby w pucharze świata w Zakopanem.

Tym razem nasz apetyt jest trochę większy, niż trzy medale, ale, jak to w sporcie bywa, dobre przygotowanie fizyczne i psychiczne nie wystarczą, czasem potrzebny jest też dobry wiatr, dobra widoczność, optymalna prędkość i szczęście., które sprzyja lepszym. Oby tymi lepszymi w tych mistrzostwach okazali się reprezentanci Polski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*