A może staż w Brukseli?

Przed wieloma absolwentami szkół wyższych stoi problem znalezienia stażu, który umozliwiłby odpowiedni start do zawodowej kariery. Taką możliwość zapewnia, o czym warto wiedzieć, także Parlament Europejski. Staże mogą być płatne i nieodpłatne.

Pierwsze związane są przede wszystkim ze stypendium im. Roberta Schumana. Jego wysokość to około 1000 euro miesięcznie, co daje solidną podstawę utrzymania się w Brukseli. Kandydaci, ubiegający się o to stypendium w opcji ogólnej, powinni wykazać się pracą magisterską bądź też wyższego stopnia potwierdzoną dyplomem uniwersyteckim lub publikacją pracy naukowej. W opcji dziennikarskiej konieczne są liczne publikacje, wpis do stowarzyszenia dziennikarzy państwa członkowskiego UE.

Początek stażu 1 marca, zapisy od 15 sierpnia do 15 października do godz. 24 Początek stażu 1 października, zapisy od 15 marca do 15 maja do godz. 24.

Staż płatny trwa pięć miesięcy, nieodpłatny od jednego do czterech. Terminy rozpoczęcia: 1 stycznia, 1 maja, 1 września. Zapisy – trzy miesiące wcześniej.

Unia Europejska daje szansę wielu młodym, zdolnym ludziom. Korzystajmy z niej i my, niebawem absolwenci UAM.

Fot. Magdalena Jóźwiak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*