Kataklizm pustoszy Japonię

Według najnowszych szacunków, 1800 osób straciło życie na skutek trzęsienia ziemi. Niestety, można się spodziewać, że liczba ofiar wzrośnie, ponieważ w rejonie wysp dochodzi do kolejnych wstrząsów wtórnych, wywołujących między innymi awarie elektrowni atomowych.

Około godziny 7.36 czasu polskiego (15.36 czasu lokalnego) doszło do wybuchu wodoru i pożarów w elektrowni atomowej Fukushima I, położonej ok. 240 km na północ od Tokio. Czterech pracowników zostało rannych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Stalowa osłona reaktora nie została uszkodzona, dzięki czemu nie doszło do wycieku.

Rząd japoński informuje, że ze względów bezpieczeństwa zwiększono strefę ewakuacyjną z 10 do 20 km w okolicy elektrowni Fukushima I i Fukushima II. Tysiące ludzi przetransportowano z zagrożonych terenów.

Jak podaje japońska telewizja NHK, dziesiątki tysięcy osób nadal uznawane są za zaginione. Trudno powiedzieć, jaki los spotkał 45 Polaków przebywających w Japonii, ponieważ do tej pory nie udało się nawiązać z nimi kontaktu.

Irma Widurska – Kosz
Paweł Kusiciel
Hanna Ograbek
Natalia Spychalska
Damian Bąk
Marta Wójtowicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*