CKOD zagra Pod Minogą

Jeśli lubisz dobre granie i nie dla ciebie niedziela w domu, już teraz zapisz w swoim kalendarzu: 10 kwietnia – koncert Cool Kids of Death na scenie poznańskiego klubu Pod Minogą.

Zespół Cool Kids of Death powstał w Łodzi w 2001 roku. Swoją nazwę zaczerpnął z tytułu utworu brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Twórczość CKOD to mieszanka trashowej energii, oryginalnych melodii z punkowym pazurem i szczyptą elektroniki oraz mocnych, dojrzałych tekstów.

Cool Kids zostali docenieni w Polsce i za granicą. Koncertowali z Iggy Popem i New Model Army. Ich utwór Stones and Bottles filled with Petrol (polskie Butelki z benzyną i kamienie) był emitowany w radio BBC Radio 1, a Piotr Szczepański zainteresowany przekazem zespołu nakręcił film dokumentalny Generacja CKOD.

Na koncie Cool Kids of Death są cztery płyty. Chłopaki pracują obecnie nad nowym materiałem. Jak informuje portal koncert.pl, płyta ukaże się na przełomie maja i czerwca. Lada chwila będziemy mogli cieszyć się pierwszym singlem, Ewakuacji plan, który, jak twierdzi zespół na Facebooku, się domiksowywuje.

Chłopacy z CKOD znani są także z pozamuzycznej działalności. Krzysztof Ostrowski (wokal) jest między innymi rysownikiem komiksów, autorem okładki i ilustracji do książki Doroty Masłowskiej Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną i twórcą teledysków. Jakub Wandachowicz (gitara basowa), były redaktor magazynu Pulp, to autor głośnych felietonów Generacja Nic i Rewolucja Nic? opublikowanych w “Gazecie Wyborczej”.

Niedzielny koncert CKOD rozpocznie się o godzinie 20. Bilety – 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu).

Fot. www.myspace.com/coolkidsofdeath

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*