Nadchodzi Firefox 5!

Ledwie zdążyły opaść emocje po zeszłotygodniowej premierze przeglądarki Firefox 4, a już po sieci krążą półoficjalne plotki na temat premiery kolejnej wersji przeglądarki firmy Mozilla.

Wielu z nas z nas korzysta z jakiejś przeglądarki internetowej. Od kilku lat najwięksi giganci, Google, Mozilla, Windows, prowadzą zacięty bój o każdego użytkownika, wydając kolejne wersje swoich przeglądarek.

W Internecie ukazała się informacja o najnowszej wersji przeglądarki Firefox. W serwisie ConceivablyTech, kilka dni po jej premierze w wersji czwartej, pojawiła się zaskakująca informacja o wersji piątej. Przedstawiciel firmy Mozilla stara się unikać udzielania szczegółowych informacji, wspomina tylko, że nie można obecnego projektu nazywać wersją piątą, została ona oznaczona symbolem 4.2.apre.

Serwis ConceivablyTech informuje o kilku funkcjach nowej wersji przeglądarki. Zauważa chęć dogonienia przeglądarki Google Chrome. Nowy Firefox ma zwiększyć funkcjonalność, zmienić interfejs użytkownika. Podobnie jak w przeglądarce Google, ma mieć wbudowaną przeglądarkę plików PDF, a nawet wychodzi krok naprzód – zamierza wspierać pliki w formacie MP3, a także mieć możliwość dzielenia się stronami na Facebooku bez konieczności szukania na nich przycisków ”lubię to!”.

Według oficjalnych informacji, Firefox w wersji 5 (4.2.apre), ma zadebiutować na rynku 29 czerwca 2011.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*