Nowy kandydat na operatora

Znów głośno o Stadionie Miejskim w Poznaniu. Oto pojawił się nowy kandydat na operatora tego obiektu. Wcześniejszy, firma AEG Facilities Ltd. nie dostarczyła na czas dokumentów i została wykluczona przez komisję konkursową. Spółka Euro Poznań 2012 będzie nowym konkurentem dla KKS Lech Poznań i jego spółki Marcelin Management.

Zaskoczony całą sytuacją jest Lech, który dowiedział się o tym z mediów. Zarząd klubu nie wykonuje nerwowych ruchów, ale podkreśla, że jest gotowy na każde rozwiązanie. Jak podaje spółka Euro Poznań 2012, w ubiegłym tygodniu, podczas walnego zgromadzenia, zmieniono treść umowy tej firmy. Wspólnicy dodali zapis umożliwiający Euro Poznań 2012 zarządzanie stadionem teraz, a także po 2012 roku.

Nie można wykluczyć scenariusza, że nowym operatorem stadionu zostanie Euro Poznań 2012. Pytany o to wiceprezes Lecha, jednoznacznej odpowiedzi nie udziela. – Lech jest dobrze zorganizowanym klubem, który musi patrzeć daleko w przyszłość. Dlatego nigdy niczego nie wykluczamy. Dużo będzie zależało od wyboru operatora – mówi Kasprzak.

Jednak pojawiły się pogłoski, że w przypadku porażki KKS Lech Poznań w przetargu, wybuduje on nowy obiekt na obrzeżach Poznania, a do tego czasu mecze rozgrywać będzie we Wronkach.

Fot. Maciej Opala (www.lechpoznan.pl)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*