Działaj, młody człowieku

,, Młodzież w działaniu’’ to program Unii Europejskiej wspierający działania młodych ludzi (od 13 do 30 lat), jak również osoby i organizacje sprzyjające rozwojowi młodzieży. Edukacja nieformalna to podstawa działania tego programu.

Wszystkie decyzje, współpraca, rozmowy wykraczają poza szkołę i uczelnię. W inicjatywie może uczestniczyć każdy bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, status społeczny czy sytuację materialną. ,, Młodzież w działaniu’’ to program skierowany na różnego rodzaju wyzwania, począwszy od międzynarodowej wymiany młodzieży, wyjazdu na wolontariat europejski poprzez organizację inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, szkoleń, seminariów, aż po spotkania i debaty z osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową. Jest to wielka szansa pogłębienia umiejętności, zdobycia nowych doświadczeń czy nawiązania współpracy międzynarodowej.

Program oparty jest na 4 priorytetach: obywatelstwo europejskie, uczestnictwo młodzieży, włączanie młodzieży z mniejszymi szansami i różnorodność kulturowa. Realizowany jest w 54 krajach ( nie tylko europejskich). Uczestniczyło w nim ponad 10.000 osób, UE dofinansowała 600 projektów.

Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu ,,Młodzież w działaniu’’.

Szczegółowe informacje pod adresem: www.mlodziez.org.pl
Można zadawać pytania także e–mailem: mlodziez@mlodziez.org.pl

Fot. Magdalena Jóźwiak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*