Majówka w Botaniku

Nadchodzący majowy weekend wiele osób spędzi zapewne poza domem, korzystając ze sprzyjającej, wiosennej aury. Jeśli jednak ktoś nie ma planów i zostaje w mieście, może wybrać się do Ogrodu Botanicznego UAM przy ul. Dąbrowskiego 165, na Majówkę w Botaniku (1 – 3 maja).

Organizatorzy zaplanowali na te dni wiele atrakcji. Będzie można m. in. przespacerować się po ogrodzie z przewodnikiem PTTK, zajrzeć na kiermasz roślin, czy posłuchać jednego z wielu koncertów, które będą się odbywać w pawilonie letnim. Zorganizowano także liczne wykłady i wystawy. W programie są również gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Majówka w Botaniku to przede wszystkim doskonała okazja, aby zrobić coś dla innych. Podczas trwania imprezy zbierane będą datki na rzecz Hospicjum Palium Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jeśli jednak ktoś woli pomóc w inny sposób, może to zrobić oddając krew w ambulansie PCK, który będzie oczekiwał na chętnych w niedzielę i poniedziałek.

Honorowy patronat nad majówką objęli prezydent Poznania, rektorzy UAM i UM oraz wojewoda wielkopolski. Uroczyste otwarcie 1 maja o godz. 14.00 przy Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym. Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie UAM.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*