Dwanaście biografii

Stowarzyszenie „My Life erzählte Zeitgeschichte e.V.” („My Life – opowiedziana historia życia”) oraz Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum zapraszają na uroczyste zakończenie projektu: „Między mitem a zapomnieniem. Opozycjoniści w polsko-niemieckim regionie przygranicznym w latach 80-tych XX wieku”.

Celem projektu było spisanie sześć polskich (pochodzących z Gorzowa) i sześć niemieckich biografii działaczy lokalnej opozycji oraz porównanie ich losów, jak i społecznego otoczenia. Projekt miał za zadanie ukazanie różnic i podobieństw działalności opozycyjnej w Polsce i w NRD w schyłkowym okresie tzw. realnego socjalizmu.

Gośćmi uroczystości będą Ulrike Poppe, pełnomocniczka Brandenburgii ds. badań skutków komunistycznej dyktatury (sponsor projektu) oraz dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina, dr Marcin Stefaniak.

Spotkanie, tłumaczone symultanicznie na języki polski i niemiecki, odbędzie się w czwartek, 19 maja 2011, godz. 17.00-19.00 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*