Pogromca strzyg i utopców

Dzisiaj odbyła się premiera nowej gry komputerowej Wiedźmin 2: Zabójca Królów. Kontynuacja pierwszej części, podbiła rynki polskie i zagraniczne, zanim trafiła na półki sklepowe.

Proza Andrzeja Sapkowskiego na stałe wpisała się do kanonu polskiej literatury fantastycznej. Od jakiegoś czasu przygody wiedźmina Geralta zdobywają na popularność za granicą. Jest to spowodowane grą komputerową Wiedźmin.

Geralt jest wiedźminem, zabójcą potworów i obrońcą ludzi. Jako dziecko został zabrany z rodzinnego domu i przekazany pod opiekę innych łowców. Dzięki rygorystycznemu treningowi i odpowiednim magicznym rytuałom, został zamieniony w idealnego pogromcę strzyg, utopców i innych bestii wyciągniętych ze słowiańskich mitów.

Producent gry, CD Projekt, na samym początku jej tworzenia oznajmił, że nie jest to kontynuacja sagi Sapkowskiego. Historia opowiedziana tutaj jest stworzona na podstawie dzieła literackiego. Zabójca królów to gra RPG (Role Play Game). Gracz wciela się w postać Geralta, wykonuje zadania, zabija potwory, a za zdobyte doświadczenie ulepsza lub kupuje nowe zdolności. Na graczy, oprócz zabijania przeciwników, czeka nie jedna zagadka do rozwiązania.

W mediach zahuczało, gdy zbliżał się dzień premiery. W telewizji były emitowane reklamy, w prasie artykuły poświęcone Wiedźminowi. Niektóre gazety umieściły kupony rabatowe.

Fot. http://www.cdaction.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*