Obserwować ten myk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło stronę, przy pomocy której chce promować Polskę wśród młodych ludzi za granicą. – Chcemy w czasie prezydencji w UE trochę polskiej energii przekazać całej Europie – podkreślił Radosław Sikorski.

Wchodząc do serwisu, trzeba odpowiedzieć na pytanie „Czy znasz Polskę?”. Jeśli odpowiesz „tak”, trzeba to udowodnić i odpowiedzieć na cztery kolejne. Masz na to 25 sekund. W zależności od liczby poprawnych odpowiedzi po zakończeniu zabawy pojawiają się komunikaty o treści: „niezły myk”, „niezła faza”, „grubo”, czy „ale wypas”. Jeśli odpowiemy „nie” pojawiają się wyrażenia wraz z ich wyjaśnieniem m.in. afterek, wbijać, zajawka czy ściema. I tak wyraz „rzut beretem” można by używać na przykład w takim zdaniu jak: „-Daleko jeszcze? -Nie, dosłownie rzut beretem!”.

W serwisie na bieżąco można tworzyć bazę aktualnego języka polskiego oraz zdjęć przedstawiających nasz kraj, jednocześnie będących tłem dla danego hasła. MSZ szacuje, że miesięcznie na stronę zajrzy kilkadziesiąt tysięcy obcokrajowców.

1 lipca rozpoczyna się prezydencja Polski w Unii Europejskiej, w 2012 roku współorganizujemy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, jednak czy jest to dobry sposób na wypromowanie kraju? Pozostaje tylko obserwować ten myk!

Fot. www.doyouknowpolska.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*