Pop w \”Myślęcinku\”

„30 lipca w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” odbędzie się największe w Polsce święto artystycznego popu” – tak na stronie ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 zachęca się fanów do kupna biletów. Odbędzie się on w nowej formule. Organizatorzy postanowili zmienić poprzednika – Smooth Festival – na lepszy model. Oficjalnie ma to być poszerzanie horyzontów i otwarcie na nowoczesność, przy zachowaniu wysokiego poziomu muzycznego. Zapewne zbyt mała medialność i nieopłacalność miały również duże znaczenie.

Trzeba przyznać, że lista zaproszonych muzyków była imponująca: Amy Winehouse, Hooverphonic, Razorlight, I Blame Coco oraz polscy wykonawcy: Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Piotr Rogucki, Sofa, Skinny Patrini i Neo Retros. Była, ponieważ największa gwiazda, Amy Winehouse, która miała przekonać ludzi do wydania minimum 130 złotych (najdroższe bilety w strefie dla VIP-ów aż 700 złotych!), odwołała swój występ. Powodem jest stan zdrowia artystki. Jej oświadczenie znajdziemy na wspomnianej stronie internetowej.

Twórcy festiwalu twierdzą, że, mimo jej nieobecności, nie traci on na atrakcyjności. Mnie przekonywać nie trzeba. Jedyną dla mnie przeszkodą, o której wcześniej wspomniałam, są ceny bilety. Najtańsze gwarantują tylko to, że artystów usłyszysz (chętnie popatrzyłabym na performance Skinny Patrini, bo słuchać to za mało). O najdroższych nawet nie myślę. Te ze „środkowej półki” też są drogie. 200 lub 300 złotych to kwota, którą mogłabym wydać na kilkudniowy Open’er, ale nie na jedną noc.

Więcej informacji na: http://www.artpopfestival.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*