Infoboxy poinformują także o… wykładowcy

W budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa rozstawione zostały tzw. Infoboxy. Mają one zapewnić studentom swobodny dostęp do informacji związanych z funkcjonowaniem naszego wydziału oraz uniwersytetu.

To komputery typu PC. Od domowych odróżnia je głównie obudowa oraz ograniczona liczba funkcji. Urządzenia tego typu coraz częściej spotykamy w budynkach użyteczności publicznej oraz na ulicach naszych miast. Na wydziale są dwa Infoboxy, jeden przy szatni, a drugi w holu w pobliżu dziekanatu.
Infobox IB-125 jest wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY oraz TrackBall pełniący funkcję myszki. Urządzenie zapewnia dostęp do strony internetowej WNPiD oraz zasobów witryny uniwersyteckiej. Dodatkowo studenci mogą wysłać e-maila. Ciekawostką jest to, że do elektronicznego listu możemy załączyć plik z wiadomością głosową. Infoboxy pozwalają również na przeszukanie zasobów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz bibliotek wchodzących w skład Rozproszonego Katalogu Bibliotek Poznania (m.in. uniwersytetów: Ekonomicznego, Medycznego, Przyrodniczego, ASP, Akademii Muzycznej oraz Biblioteki Raczyńskich i Towarzystwa Przyjaciół Nauk).

Studentów cieszy bezpośredni dostęp do bazy pracowników naszego wydziału. Po wpisaniu nazwiska wykładowcy, otrzymujemy niezbędne informacje. Oba Infoboxy mają zablokowane wyjście na świat – można na nich przeglądać jedynie strony niezablokowane przez administratora.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*