„Bułgaria” bez licencji

Statek wycieczkowy „Bułgaria” zatonął na Wołdze. Na pokładzie było ponad 200 osób, 80 udało się uratować. Wśród biorących udział w wycieczce było wiele dzieci. Większość z nich w momencie katastrofy była pod pokładem, gdzie uczestniczyła w zabawach. Właśnie tam nurkowie znaleźli ponad 100 ciał.

Jakie były przyczyny katastrofy? Wychodzą na jaw liczne nieprawidłowości przy organizacji rejsu. Przede wszystkim wyjścia awaryjne i ewakuacyjne były zamknięte lub zaspawane. Ponadto członkowie załogi statku nie byli ubrani w odpowiednie uniformy. Pasażerowie nie wiedzieli przez to do kogo mają zwrócić się o pomoc. Najważniejszym jednak zaniedbaniem był brak licencji właściciela statku na przewóz pasażerów.

Przyczyny katastrofy ma wyjaśnić śledztwo. Prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew na wieść o tragedii zwrócił uwagę na konieczność wycofania, bądź wyremontowania pływających jeszcze starych statków. Natomiast minister transportu zapowiedział „maksymalną karę” dla kapitanów statków, którzy według relacji uratowanych pasażerów Bułgarii, przepływali obok nich nie udzielając im pomocy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*