Ludzie stali jak wryci

Z okazji premiery książki „Wyznania księży alkoholików” Społeczny Instytut Wydawniczny Znak zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w trakcie XIX Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych w Licheniu. Co roku gromadzą one kilkadziesiąt tysięcy osób. W rozmowie udział wezmą: ks. Robert Krzywicki MIC (duszpasterz Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym), ks. Stanisław Kowalski (pomysłodawca Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych) oraz autor książki Stanisław Zasada. Spotkanie poprowadzi Patrycja Michońska-Dynek, dyrektor programowy Radia Plus. Odbędzie się ono w sobotę, 30 lipca, o godzinie 12.30 w Kaplicy Całunu Turyńskiego w Bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu (bazylika dolna).

Zakrapiane wizyty duszpasterskie u gościnnych parafian, jazda samochodem po kieliszku, a nawet Msze święte sprawowane pod wpływem. Potem kolejne odwyki i przenosiny na inną parafię. Wyznania księży alkoholików to wstrząsające historie o wstydliwie skrywanych sekretach wielu polskich parafii. To pierwsza książka, która pokazuje prawdę o pijących księżach – odważne świadectwa upadków, nadziei, powstawania i ciągłej walki, już do końca życia.

A oto fragment historii księdza Marka. W Środę Popielcową od rana źle się czuł, bo we wtorek był na śledziku i znowu popił. W głowie kotłowały mu się różne myśli. Może by jakieś postanowienie zrobić? W końcu Wielki Post – zastanawiał się. Gdy wchodził do kościoła, nie myślał wcale, żeby to powiedzieć. Teraz wyznał: „Pewnie też macie inny obraz mnie: wesołego, sympatycznego kapłana. Ale nie chcę być dłużej aktorem. Jestem alkoholikiem. Muszę podjąć terapię. Proszę o modlitwę”. Na tym skończył. Ludzie stali jak wryci. Niektórzy płakali.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*