A może do Tomaszowa?

Wakacje trwają w najlepsze. Podstawowe pytanie przy ustalaniu miejsca wypoczynku zazwyczaj brzmi: W góry, czy nad morze? Jest jednak trzecia opcja. Wiele atrakcji znajdziemy w centralnej Polsce.

Warto odwiedzić Tomaszów Mazowiecki, oddalony o około 60 km od Łodzi. Mieszkańcy okolicznych dużych miast zawsze zjeżdżają w ten rejon na weekend. Miłośnicy spacerów będą oczarowani Lasami Spalskimi. Już od dawna wielu przywódców zjeżdża tutaj na polowania. Co roku w wiosce Spała odbywają się dożynki prezydenckie. Wielbiciele sportu będą mogli skorzystać z oferty Centralnego Ośrodka Sportowego. Zalew Sulejowski umożliwia zakosztowanie sportów wodnych. Na przystani jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, od deski windsurfingowej po łódkę. Chętni mogą nurkować w ciemnych wodach zalewu. Szukający odpoczynku na plaży znajdą go bez trudu. Jeżeli chce się spędzić czas na łowieniu ryb, rzeka Pilica (na zdjęciu) stanowi idealne na to miejsce.

Ruszyły prace renowacyjne systemu jaskiń w Nagórzycach. Parę lat temu ulewne deszcze podmyły groty i sufit w jednej pieczarze zawalił się. Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej, wzmocnia się teraz sufit i już niebawem turyści znów będą mogli zwiedzać tę jaskinię. Jak mówi miejscowa legenda, zbój Madej chował w niej swoje łupy.

Fani przyrody powinni obejrzeć park krajobrazowy Niebieskie Źródła. Widoczne tam podwodne gejzery są rzadkością w tej części Europy. Warto też zajrzeć do Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach.

Fot. http://www.globtroter.pl/zdjecia/89350,polska,lodzkie,tomaszow,mazowiecki,pilica.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*