Wojsko bez tajemnic

Super tajne jednostki specjalne GROM oraz Formoza ujawniły w Internecie plany swoich budynków. Wśród nich jest magazyn, gdzie przechowuje się broń. Formoza to jednostka utrzymująca w tajemnicy liczebność swoich członków. Żołnierze należący do niej nie mogą ujawniać swojej twarzy. Wojsko ujawniło jednak inną bardzo ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa rzecz. Są to dokładne plany koszarów wojskowych i magazynów z uzbrojeniem. Dołączony jest także dokładny ich opis.

Były dowódca GROM, generał Roman Polko twierdzi, że ujawnienie takich danych może zagrozić bezpieczeństwu w Formozie. Ludzie, którzy ujawnili tę dokumentację tłumaczą, że ich działanie jest spowodowane ogłoszeniem przetargu na remont koszarów. Twierdzą też, że uzgodnili to z dowódcą oddziałów Formozy. Dowódca komandor Dariusz Wichniarek zaprzecza temu. Mówi że nigdy nie ujawniłby dokładnych planów koszar.

Co o tej sprawie sądzą politycy? Opozycja atakuje żołnierzy zarządzających wojskiem, zarzucając im brak kompetencji. Rząd natomiast przyznaje, że ma to uporządkować powołany niedawno nowy szef resortu obrony. Armia broni jawności przetargu. Po ujawnieniu całej sprawy usunęła jednak plany koszar.

Źródła informacji:
www.tvn24.pl
www.fakty.interia.pl

Fot. Archiwum GROM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*