Policja na zakupach

Flota policyjnych aut znów się powiększa. Tym razem Komenda Główna zakupiła 600 samochodów Mercedes Sprinter. Mają one posłużyć zarówno do zabezpieczeń imprez czy manifestacji, jak i do codziennych patroli w największych miastach. Pierwsze auta, jak podaje Biuro Logistyki KGP, mają trafić do Oddziałów Prewencji użytku już pod koniec tego roku. To jednostki, które widzimy np. przy tłumieniu zamieszek. Mercedesy zastąpią wysłużone Volkswageny Transporter T4.

Radiowozy mają być wygodniejsze, posiadają 8 miejsc (2 w kabinie kierowcy i 6 w tzw. drugim przedziale). Przy ich wyborze brano również pod uwage takie szczegóły, jak rozmiar drzwi. Będą to – umieszczone po obu stronach pojazdu – drzwi przesuwne o szerokośći 130 cm i wysokości 180 cm. To zdecydowanie ułatwi opuszczanie radiowozu przez grupę bojową. Zadbano również o komfort jazdy, który mają zapewnić: klimatyzacja, dodatkowe ogrzewanie, odpowiednio rozmieszczone oświetlenie wnętrza. Zabezpieczenie przed uszkodzeniami zapewnią kraty w oknach (okratowanie to, gdy nie jest potrzebne, można łatwo zdjąć) oraz specjalna osłona komory silnika.

To nie koniec planowanych zakupów. Komenda Główna chce jeszcze zasilić flotę nowymi ambulansami, które zapewniają policjantom szybką opiekę medyczną w przypadku obrażeń odniesionych podczas działań. Tego typu sanitarki używane są nie tylko przez OPP, ale również przez policyjnych antyterrorystów.

Całość przedsięwzięcia to element programu modernizacji policji, a także ważna część przygotowań do Euro 2012.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*