Prezydenci, prokuratorzy i minister

Z okazji 20 rocznicy podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o Przyjaźni w czwartek, 22 września, we współpracy z Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się wspólna uroczystość prezydentów Brandenburskiego Wyższego Sądu Krajowego oraz Wyższego Sądu Krajowego w Dreźnie i Rostocku.

Uniwersytet Europejski Viadrina i Collegium Polonicum – dwie instytucje, które symbolicznie odzwierciedlają ponadnarodowe myślenie i działanie – będą gościć między innymi przedstawicieli sądów z Drezna, Rostocku i Brandenburgii, sądów apelacyjnych w Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu, a także przedstawicieli prokuratur generalnych krajów związkowych.

Podsumowana zostanie dotychczasowa współpraca, która opiera się na licznych projektach partnerskich, szybkiej i niezbiurokratyzowanej pomocy urzędowej w zakresie ponadgranicznej przestępczości, jak i stale rozwijanej pomocy prawnej w innych obszarach. Wymienione zostaną pomysły dotyczące zintensyfikowania kontaktów w zakresie ponadgranicznej pracy z młodzieżą i nawiązane kontakty w europejskim procesie integracji.

Szczególnie znaczenie tej współpracy podkreślać będzie obecność ministra sprawiedliwości, Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz przedstawicieli Federalnego Ministerstwa Sądownictwa, jak i przedstawicieli wydziałów prawnych poszczególnych landów biorących udział w konferencji.

Rozpoczęcie uroczystości w Collegium Polonicum o godzinie 15.00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*